MM

Joga trochę mniej tradycyjna

Joga twarzy Joga twarzy
MM

Skoro ćwiczymy i dbamy w ten sposób o swoje ciało, nie zapominajmy też o twarzy bPrzywrócić jej młodzieńczy blask może na przykład... joga.

Korzystając z lata i jego słonecznych i długich dni, kiedy mamy więcej czasu dla siebie, warto zainteresować się jogą twarzy. To świetna metoda relaksu, którą można stosować na przykład podczas czytania książki czy wypoczynku na działce. Wbrew pierwszemu wrażeniu, z powodzeniem mogą ją praktykować również panowie.

Joga twarzy to ćwiczenia, fitness mięśni twarzy połączony z odmładzającymi automasażami i nauką prawidłowego oddechu, który dodatkowo wyciszy i uspokoi. Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można trenować tak, jak te w innych partiach ciała. Regularny masaż i konkretne ćwiczenia działają podobnie jak lifting. W przypadku jogi twarzy niepotrzebny jest żaden sprzęt – wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, które napinają mięśnie i naciągają skórę.

Dzięki jodze twarzy możemy ujędrnić wiotczejące mięśnie, zniwelować opuchlizny, poprawić owal twarzy czy zredukować zmarszczki. Joga twarzy nie wymaga wysiłku fizycznego, angażuje jedynie dłonie do ćwiczeń i automasaży. Poświęcenie kilku minut dziennie jest swego rodzaju odskocznią od rutynowych czynności. Ćwiczenia dają poczucie, że robi my coś dla siebie, że buzia może wyglądać promiennie. Automasaże pozwolą ukryć zmęczenie, poprawić krążenie i dodać skórze blasku. Bo automasaż jest nieodłącznym elementem jogi, fitnessu mięśni twarzy.

– W przypadku jogi twarzy niepotrzebny jest żaden sprzęt, wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, wykonać krótki automasaż, a wszystko to odbuduje zwiotczałe mięśnie, poprawi jędrność i gęstość skóry

–zapewnia Magdalena Konieczny, instruktorka jogi twarzy.

Joga twarzy wymaga regularności i czasu, choćby 5 minut dziennie. Jeśli jednak skupimy się na ćwiczeniach chociaż 3 razy w tygodniu, to i tak sporo dla siebie zrobimy. Jestem zdania, że lepiej rzadko niż wcale. To już zawsze coś, a dla naszej skóry dużo.
Jogę twarzy najlepiej zacząć ćwiczyć z dobrym instruktorem, który skupi się na nas, naszej twarzy, mimice czy problemie, nad którym trzeba popracować. Należy pamiętać, że każda twarz jest inna, wyjątkowa. Nie każde ćwiczenia są dobre dla każdego. Umiejętnie dobrane, są w stanie zadziałać na wiele problemów związanych ze starzeniem się skóry. Dobre automasaże poprawią gęstość i jędrność, zniwelują napięcia, dodadzą blasku cerze.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.