Józef Pinior w CBA słucha nagrań ws. korupcji. Prokuratura bada jego kampanię do Senatu

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Łukasz Cieśla

Józef Pinior w CBA słucha nagrań ws. korupcji. Prokuratura bada jego kampanię do Senatu

Łukasz Cieśla

Poznańska prokuratura kończy korupcyjne śledztwo ws. legendy dawnej „Solidarności” Józefa Piniora. Polityk, podejrzany o korupcję, zapoznał się już z wielogodzinnymi podsłuchami CBA. Pojawia się też drugi wątek - dotyczy kampanii wyborczych Józefa Piniora i wiarygodności podpisów pod jego kandydaturą do Senatu.

Główne wątki śledztwa dotyczą rzekomej korupcji. Ale poznańscy śledczy od pewnego czasu badają też kampanię wyborczą polityka. Chodzi o podejrzenie fałszowania podpisów na listach poparcia pod kandydaturą Piniora. Ostatnio, to jest w 2015 roku, bezskutecznie starał się o mandat senatora z listy PO.

- Wiem, że prokuratura zaczęła badać moją ostatnią kampanię oraz tę z 2011 roku. Jednak szczegółów nie znam - mówi nam Józef Pinior. Wątek fałszowania podpisów został wyłączony do odrębnego śledztwa. W tym postępowaniu nikomu do tej pory nie postawiono zarzutów.

Główne śledztwo dotyczy korupcji. Zarzuty usłyszał Józef Pinior, jego asystent Jarosław Wardęga i inne osoby. W sprawie korupcji poznańska prokuratura zakończyła zbieranie dowodów. Teraz podejrzani mogą zapoznać się z dowodami. Chodzi głównie o podsłuchy założone przez CBA. Stały się podstawą zarzutów. Nagrania rozmów podejrzanych zostały utajnione. Józef Pinior i pozostali zainteresowani mogą je teraz poznać we wrocławskiej siedzibie CBA, gdzie znajduje się jedno stanowisko odsłuchowe.

Do waszej części tekstu przeczytasz m.in:

 • Czy prokuratura umorzy postępowanie?
 • Jak sprawę komentuje Józef Pinior?

 

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.