Bartosz Wojsa

JSW chce przejąć złoża Dębieńsko i kopalnię Jan Karski. Nowe inwestycje Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Przejęcie przez JSW złoża w kopalni Jan Karski wiązałoby się ze stworzeniem nowych miejsc pracy dla około 2300 osób Fot. Arkadiusz Gola Przejęcie przez JSW złoża w kopalni Jan Karski wiązałoby się ze stworzeniem nowych miejsc pracy dla około 2300 osób
Bartosz Wojsa

Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdza zainteresowanie złożami węgla koksującego m.in. w Zagłębiu Lubelskim. Trwają rozmowy ze spółką Prairie Mining w sprawie ich przejęcia.

JSW planuje przejąć od spółki Prairie Mining pokłady węgla koksującego w złożu Dębieńsko na Górnym Śląsku i kopalni Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, ponieważ część złoża Lublin zawiera węgiel gazowo-koksowy typu 34, który potencjalnie może zostać przez nią wykorzystany.

- Kopalnia Jan Karski wpisuje się nie tylko w strategię rozwoju JSW na lata 2018-2030, ale wykracza też daleko w przyszłość, nawet do 2050 roku - podają w JSW.

- Zagłębie Lubelskie posiada duże zasoby węgla koksującego, które pozwoliłyby JSW na wzrost wolumenu wydobycia, obniżenie kosztów produkcji, a to mogłoby mieć wpływ na wzrost efektywności spółki - mówi Daniel Ozon, prezes JSW. - Jesteśmy spółką górniczą, musimy więc koncentrować się na poszerzeniu bazy zasobowej - dodaje.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.