Materiał informacyjny

Jubileusz 10. edycji Konkursu Zielona Pracownia

Łącznie Fundusz dofinansował aż 609 ekopracowni na kwotę przekraczającą 26 milionów złotych. Fot. www.wfosigw.katowice.pl Łącznie Fundusz dofinansował aż 609 ekopracowni na kwotę przekraczającą 26 milionów złotych. Fot. www.wfosigw.katowice.pl
Materiał informacyjny

W Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się impreza wręczenia nagród w ramach 10. edycji Konkursu Zielone Pracownie, gdzie zostało uhonorowanych 70 laureatów.

- Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim samorządowcom za wsparcie inicjatywy oraz zachęcanie szkół do udziału w konkursie, jak i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania. Należy pamiętać, że Konkurs Zielone Pracownie, to przede wszystkim inwestycje w przyszłość naszch dzieci – powiedział Mateusz Pindel, Prezes Funduszu. W uroczystości uczestniczyła również Iwona Gejdel-Targosz, Zastępca Prezesa oraz Michał Kopański - II Wicewojewoda Śląski i Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

Ekopracownie to konkurs cieszący się największą popularnością ukierunkowany na doposażenie i rozwój placówek oświatowych w zakresie przyrody, biologii, geografii, chemii czy fizyki. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom szkoły mają możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu do nauki, który czasami jest bardzo drogi.

Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel otworzył galę wręczenia nagród, gratulując nagrodzonym oraz doceniając pomysłowość i kreatywność wszystkich wniosków, które wpłynęły do Funduszu. Podczas imprezy byliśmy świadkami występu Szkolnego Zespołu „Romanecka” z Zespołu Szkół numer 6 w Sopotni Małej oraz zespołu ze Szkoły Podstawowej numer 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych.

Jak możemy przeczytać na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia i zaangażowania Śląskiego Ogrodu Botanicznego oraz Chorągwi Śląskiej ZHP.

Wydarzenie potwierdziło kluczową rolę inwestycji w edukację ekologiczną dla przyszłości dzieci oraz znaczenie współpracy z lokalnymi instytucjami i samorządami.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.