Jakub Pikulik

Jurek Owsiak był przesłuchany w sprawie zbiórki pieniędzy

Jurek Owsiak stanął przed sądem w Słubicach za wulgaryzmy, których używał w czasie Przystanku Woodstock 2017. W czasie zbiórki przed sądem zebrano 1.189 Fot. Jakub Pikulik Jurek Owsiak stanął przed sądem w Słubicach za wulgaryzmy, których używał w czasie Przystanku Woodstock 2017. W czasie zbiórki przed sądem zebrano 1.189 zł i 55 groszy
Jakub Pikulik

Za przeklinanie na Woodstocku został skazany na karę nagany i zapłatę 130 zł kosztów procesu. Ludzie zrobili wtedy spontaniczną zbiórkę pieniędzy. Teraz Owsiak tłumaczył się z niej policji.

Sprawa ma swój początek w końcówce Przystanku Woodstock 2017. To wtedy na Dużej Scenie pojawił się Piotr Bukartyk, który wykonał utwór „Z tyłu chmur”. Podobnie jak w latach poprzednich, korzystając z akompaniamentu zespołu, Jurek Owsiak wygłosił do woodstockowiczów pożegnalną mowę. Mówił m. in. o festiwalu, polityce, o Polsce i młodych Polakach.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna na Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


Od kilkunastu lat relacjonuję przygotowania i przebieg niegdysiejszych Przystanków Woodstock, obecnie Pol’and’Rock Festiwalu. Co roku uczestnicy imprezy z całej Polski mogą znaleźć moje zdjęcia i filmy w naszym specjalnym serwisie, który jest w całości poświęcony tej imprezie. 


Od kwietnia 2017 r. jestem autorem programu "Kryminalny Czwartek", publikowanego na portalu "Gazety Lubuskiej".


A prywatnie? Mieszkam w Kostrzynie nad Odrą. Interesuję się historią miasta i regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.