Marcin Łada

Justin Sedgmen dołączył do rodziny Falubazu

Australijczyk Justin Sedgmen ma 24 lata. Fot. justinsedgmen.com Australijczyk Justin Sedgmen ma 24 lata.
Marcin Łada

Australijczyk Justin Sedgmen to nowy zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. 24-letni żużlowiec został wypożyczony z Lokomotivu Daugavpils.

Sedgmen pochodzi z Mildury w stanie Victoria i tam kręcił debiutanckie kółka. Pierwszy kontrakt w Polsce podpisał w 2009 z Unią Leszno, ale nie powalczył w ekstralidze. W następnych latach „Kangur” zdobywał punkty startując w drużynach z Miszkolca, Opola czy Ostrowa Wlkp. W bieżącym sezonie Australijczyk jeździ ze swym rodakiem Jasonem Doylem w Swindon Robins. Poza Anglią startuje też w Danii.

Na naszym podwórku żużlowiec podpisał w styczniu kontrakt z pierwszoligowym Lokomotivem Daugavpils. Do wczoraj nie miał jednak okazji do startów w łotewskiej drużynie. Tym samym pojawiła się okazja na wypożyczenie go do zielonogórskiego zespołu. Australijczyk w minionym tygodniu zameldował się w Zielonej Górze i wziął udział w zamkniętym treningu. Wypożyczenie Sedgmana wzmacnia seniorską formację Ekantor.pl Falubazu, która na razie składała się z czterech zdolnych do jazdy zawodników.

Zadaniem Australijczyka będzie uzupełnienie składu i pozycja w „drugiej linii”, a więc konkurencja dla Karpowa, a przy tym uzupełnienie luki po kontuzjowanym Kennim Larsenie. W awizowanym składzie na mecz ze Spartą Wrocław jest Jarosław Hampel, więc „Kangur” może zadebiutować dopiero 19 bm. w domowym meczu z Get Well Toruń.

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.