Już 100 osób zginęło w tym roku na drogach. Najwięcej od 4 lat!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Jarosław Miłkowski

Już 100 osób zginęło w tym roku na drogach. Najwięcej od 4 lat!

Jarosław Miłkowski

Do końca roku ponad miesiąc, a już wiadomo: 2016. będzie rekordowo niebezpieczny. Co trzecia ofiara ginie na drogach w zderzeniu z tirem, co piąta po uderzeniu w drzewo.

- To będzie najbardziej tragiczny rok na naszych drogach co najmniej od czterech lat. W poprzednich trzech latach liczba ofiar śmiertelnych nie przekraczała stu. W tym roku setna ofiara na lubuskich drogach zginęła kilka dni temu. A do końca roku mamy jeszcze kilka tygodni... – mówi Wiesław Widecki, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Czytaj w piątek, 25 listopada, w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.