Już od dziś głosować można w nowym plebiscycie - Prawyborach Expressu Bydgoskiego

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Sławomir Bobbe

Już od dziś głosować można w nowym plebiscycie - Prawyborach Expressu Bydgoskiego

Sławomir Bobbe

Nie ma obecnie w przestrzeni publicznej ważniejszego tematu niż wybory samorządowe. Głosowanie w pierwszej turze odbędzie się 21 października, gdy dojdzie do tury drugiej, powtórkę zaplanowano dwa tygodnie później.

Jednak my w naszych „Prawyborach” proponujemy naszym Czytelnikom oddanie swojego głosu już teraz i wskazanie kandydata, który ich zdaniem najlepiej nadaje się do pełnienia zaszczytnej funkcji prezydenta miasta, wójta czy radnego Rady Miasta Bydgoszczy.

W rękach Czytelników

Kto Państwa zdaniem zostanie radnym, kto najlepiej nadaje się do tej roli? Swoje głosy, drogą SMS, można oddawać już od poniedziałku (szczegóły na naszej stronie internetowej [KLIKNIJ]).

O ich losie rozstrzygną wyborcy, ale to nasi Czytelnicy już wcześniej, w „Prawyborach” właśnie, mogą podpowiedzieć innym, na kogo warto głosować i na kogo sami oddadzą głos.

W tych wyborach stawka kandydatów na prezydenta Bydgoszczy jest wyjątkowo skromna, co oznaczać będzie jednak jeszcze bardziej zażartą rywalizację między kandydatami. Większość specjalistów prognozuje w naszym mieście drugą turę wyborów, z niedawnego sondażu „Expressu Bydgoskiego” wynikało, że jej uczestnikami zostać mieli przedstawiciele dwóch największych bloków partyjnych - Rafał Brsuki ze strony Koalicji Obywatelskiej i poseł Tomasz Latos ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Czy tak będzie w istocie, przekonamy się dopiero po 21 października.

Debiutanci i weterani

Co oczywiste, znacznie więcej kandydatów stanęło do walki o mandat radnego Bydgoszczy. Wśród kandydatów mamy znane twarze bydgoskiego samorządu, przedsiębiorców, działaczy sportowych i społecznych, a także politycznych debiutantów, którzy chcą działać dla miasta, ale niekoniecznie pod partyjnymi szyldami. O ich losie rozstrzygną wyborcy, ale to nasi Czytelnicy już wcześniej, w „Prawyborach” właśnie, mogą podpowiedzieć innym, na kogo warto głosować i na kogo sami oddadzą głos.

Sześć okręgów

Głosowanie na kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy będzie przebiegać podobnie jak w wyborach. Wszyscy kandydaci znajdą się bowie w swoich okręgach wyborczych, w których zostali wystawienia w wyborach. Przypomnijmy, okręg wyborczy nr 1 to Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary, okręg wyborczy nr 2 to Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Osiedle Bydgoszcz Brdyujście, Osiedle Leśne, okręg wyborczy nr 3 - Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon, okręg wyborczy nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo, okręg wyborczy nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności, a okręg wyborczy nr 6 to Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody, Czersko Polskie.
Wesprzeć głosami będzie można również kandydatów na wójtów z Osielska i Białych Błot.

Głosować w Prawyborach można od dziś, liczy się każdy wysłany SMS. Zwycięzców poznamy oczywiście tuż przed zapadnięciem ciszy wyborczej. Wyniki plebiscytu aktualizowane na bieżąco dostępne są na expressbydgoski.pl/plebiscyty.

Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.