Już po raz 25. woj. kujawsko-pomorskie bierze udział w berlińskich targach rolno-spożywczych Grüne Woche

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Żeglarski/UMWK-P
Grzegorz Kończewski

Już po raz 25. woj. kujawsko-pomorskie bierze udział w berlińskich targach rolno-spożywczych Grüne Woche

Grzegorz Kończewski

Furorę robią dania z gęsiny i sok jabłkowy. Już po raz 25. nasz region bierze udział w odbywających się w Berlinie targach rolno-spożywczych Grüne Woche.

Ten srebrny jubileusz na Grüne Woche (Zielony Tydzień) przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego zaakcentowali w środę, zapraszając zaprzyjaźnionych wystawców z wielu krajów oraz dyrekcję targów. Oczywiście nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu (o smaku śmietankowym), który dostarczyła cukiernia Staropolska z Bydgoszczy. Czy smakował?

Łowcy polskich smaków

- Oczywiście, jak wszystko na naszym stoisku - zapewnia obecny w Berlinie Wiesław Czarnecki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. - Prawdziwą furorę wśród odwiedzających nas gości, głównie Niemców, robią serwowane na świeżo soki owocowe firmy Marwit ze Złejwsi Wielkiej, a najbardziej ten jabłkowy, nalewany z dużego szklanego pojemnika. Ludzie się nim zachwycają.

Niekwestionowanym targowym hitem są też produkty z gęsiny, przygotowane przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli w Powiecie inowrocławskim: smalec, pasztet, a przede wszystkim serwowane na ciepło pierogi. Jak zapewnia Wiesław Czarnecki, chętnych na te kujawsko-pomorskie specjały jest tylu, że trzy panie przygotowujące dania dosłownie uwijają się jak w ukropie.

Jak wyglądają targi berlińskie Grüne Woche? Jakie regionalne produkty zaprezentuje w Berlinie nasze województwo? - o tym m.in. przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.