Już ponad 2 tysiące górników prowadzi podziemny protest

Czytaj dalej
PP

Już ponad 2 tysiące górników prowadzi podziemny protest

PP

Według szacunków w akcji protestacyjnej bierze udział już 3 tys. osób. Do górników dołączyli pracownicy powierzchni. Protest popierają też mieszkańcy Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej.

Do akcji przyłączyli się mieszkańcy Brzeszcz, którzy zablokowali drogę w pobliżu kopalni. W Zabrzu i w Rudzie Śląskiej na ulice wyszli pracownicy powierzchni i rodziny protestujących górników. Już planowane są kolejne pikiety.

W kopalni Brzeszcze 640 metrów pod ziemią prowadzi protest 750 górników. W bytomskiej kopalni Bobrek-Centrum na powierzchnię nie wyjechało 500 osób, które przebywają 840 metrów pod ziemią. Pół tysiąca górników z gliwickiej kopalni Sośnica-Makoszowy prowadzi akcję 750 metrów pod ziemią. W kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej 790 metrów pod ziemią protestuje około 300 górników.

W walkę o uratowanie miejscowej kopalni włączyli się mieszkańcy Brzeszcz. W pobliżu bramy zakładu zablokowali drogę powiatową 933. Mieszkańców gminy wsparli związkowcy z innych zakładów pracy, m.in. z kopalni Kazimierz-Juliusz oraz z Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej.

Protestowali też pracownicy powierzchni z kopalń Pokój w Rudzie Śląskiej i Sośnica Makoszowy w Gliwicach, gdzie w blokadzie ronda w pobliżu kopalni uczestniczyło ponad 130 kobiet z administracji kopalni i z przeróbki

W Zabrzu godzinę trwała blokada ronda przy ulicy Makoszowskiej i 3 Maja w których uczestniczyło ponad 200 pracowników kopalni.

Kolejne protesty pracowników kopalni i ich rodzin zaplanowane zostały na sobotę i niedzielę. W sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się pikieta przed kopalnią Sośnica-Makoszowy Ruch Makoszowy. W niedzielę odbędzie się akcja protestacyjna przed kopalnią Sośnica-Makoszowy Ruch Sośnica. Również rozpocznie się o godz. 10.00.


*Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
*Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
*Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
* Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

PP

Komentarze

11
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Ech

Żelazna dama zrobiłaby z nimi porządek.

August Mol

U tych panow z wielkich stanow pijyndzy jes dość. A na biydnym tym Górniku, robotniku suchotniku jyny skora kość, jyny skora kość... Historyjo zatoczo koło.

krus 1200 na rok

nikt im nie każe tam robić , górnicy , rolnicy co wy myślicie że cały kraj ma na was robić , zagłosuje nawet na komuchów jak mi obieca że nie da więcej złotówki na górników i rolników

ANTY GÓRNICY

jak mają tak żle to niech idą do innej pracy za 1700 na ręke , chanysy jeba..e , dla mnie to są cwaniaki jakich mało

Zygfryd ;)

pieronski* gorole zniszczyli nom tyn uroczy Śląsk tu przez goroli bieda aż piszczy i bydzie coraz gorzej , pozdrawiom

iksde

A niech se tam siedzą do usranej śmierci. Jeżeli kopalnie nie przynoszą zysku to trzeba je zamknąć albo odsprzedać komuś kto będzie umiał nimi zarządzać. Co to? Górnicy to są jacyś lepsi ludzie od innych. Czemu oni mają mieć wysokie emerytury, trzynastki itp i jeszcze wychodzą i chcą więcej. Komuna się skończyła już dawno, ale mentalność w ludziach została jak widać. Górnicy to zwykli robotnikcy tacy sami jak na budowie, a uważają się za nie wiem kogo.

gość

bezrobocie - brak wpływu do budżetu, upadek sklepów w regionie, wzrost przestępczości, bezdomność albo zabieranie ludziom domów przez banki, bo ludzie mają kredyty na domy. banki nie odpuszczają. brak opłat za czynsz. tego właśnie chce nasz rząd? a z Rosji sprowadza węgiel...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.