Już w piątek rusza AGROTECH. Rolnicy z kraju zjadą do Kielc!

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Marzena Ś[email protected]

Już w piątek rusza AGROTECH. Rolnicy z kraju zjadą do Kielc!

Marzena Ś[email protected]

W piątek, 18 marca o godzinie 10 rozpoczną się w Kielcach największe targi rolnicze w halach w Polsce. Impreza potrwa do popołudnia w niedzielę.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbędą się po raz 22.Jak przystało na największą w Polsce wystawę branży organizowaną w halach - dosłownie pękają w szwach od nowoczesnego sprzętu i ciągników. Do licznych prezentacji nowiutkich sprzętów producentów zdopingował fakt, że po raz pierwszy od 2011 roku, rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup maszyn z działania „Modernizacja gospodarstw”.

Kielce staną się więc areną wielu premier i prezentacji światowych nowości - jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrack. Nie zabranie też prezentacji wiodących marek - New Holland, Case IH, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych. Wiele firm zaplanowało możliwość „przymierzenia” się do kupna.

Podczas targów, 18 marca, tradycyjnie zostaną wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Wśród ciekawych prezentacji i eventów królują pokazy konkursowych ciągników, laureatów „Tractor of The Year 2016”, „Machine of the Year 2016”. Będą merytoryczne spotkania dotyczące zrównoważonego rolnictwa.

Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, wyspecjalizowały się w wystawach rolniczych. Obok Agrtoechu, wśród imprez dedykowanych branży rolniczej znajdują się targi Agro-Travel, a na jesieni 2015 roku w Kielcach zadebiutowało wydarzenie dedykowane producentom owoców i warzyw. Rekordowo w 2016 roku zapowiada się towarzysząca targom AGROTECH wystawa LAS-EXPO, która zgromadziła największą liczbę maszyn. Towarzyszyć im będą pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn.

Targi w Kielcach przy ulicy Zakładowej 1 trwają w piątek, 18 marca od 10 do 17, w sobotę, 19 marca od 9 do 17, w niedzielę, 20 marca od 9 do 16. Bilet wstępu: 8 złotych, 5 złotych ulgowy. Ceny biletów parkingowych dla osobówek - 15 złotych, autokarów - 30 złotych. Więcej na strefaagro.echodnia.eu

Marzena Ślusarz

Marzena Ś[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.