Już wiemy ile wpadło do puszek

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Już wiemy ile wpadło do puszek

Maja Stankiewicz

Organizatorzy 24 Finału WOŚP w Szubinie mogą być zadowoleni. Imprezy się udały, a mieszkańcy okazali ofiarność nie mniejszą niż w minionych latach.

Jako pierwszy ogłosił wyniki zbiórki sztab mieszczący się w Szubińskim Domu Kultury. Kwota zebrana w gminie to ponad 44 tys. zł, o 4 tysiące więcej niż ub.r.

W samym mieście udało się zebrać dla WOŚP 13 tys. 74 zł. Gros tej kwoty, bo ponad 8,4 tys. zł, to datki wrzucone do puszek wolontariuszy kwestujących w niedzielę na ulicach Szubina. Sporo przyniosły też licytacje (ponad 1,6 tys. złotych).

Nie zawiodły również sołectwa. Najwięcej zebrano w Królikowie (12,2 tys. zł) i Rynarzewie (blisko 10 tys. zł). W Kołaczkowie padł kolejny rekord - 5,4 tys. zł. Orkiestra grała także w Kowalewie i Turze. W tych sołectwach uzbierano dla seniorów i dzieci po 1,7 tys. zł.

Dużo działo się także w Kcyni. Efektem przeprowadzonych kwest, a także występów i licytacji, na które mieszkańców zaproszono do centrum kultury i biblioteki w Kcyni, jest ponad 14 tys. zł na koncie WOŚP.

W Nakle według nieoficjalnych wciąż danych udało się zebrać około 33 tys. zł. To więcej niż w ubr. Szczegółowe kwoty powinny być znane dziś. Zadowoleni mogą być także organizatorzy finału w Sadkach. Doliczono się ponad 25 tys. zł.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.