Krzysztof Błażejewski

Już za 18 miesięcy bydgoszczanie będą mogli korzystać z najnowocześniejszego, wielofunkcyjnego basenu - trwa budowa Astorii

1 sierpnia na placu budowy mają pojawić się pracownicy firmy Alstal. Prace ogólnobudowlane mają potrwać rok, potem będzie czas na rozruch. Obiekt może Fot. ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ 1 sierpnia na placu budowy mają pojawić się pracownicy firmy Alstal. Prace ogólnobudowlane mają potrwać rok, potem będzie czas na rozruch. Obiekt może zostać oddany do użytku 31 stycznia 2020 r.
Krzysztof Błażejewski

30 lipca podpisana została umowa na budowę nowego wielkiego krytego basenu w Bydgoszczy. Zbuduje do Alstal za sumę ok. 100 mln zł.

Chwilę po podpisaniu umowy, na specjalnie zorganizowanej z tej okazji konferencji, o szczegółach inwestycji poinformowali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i dyrektor ds. sprzedaży inowrocławskiej firmy Alstal (budowniczowie m.in. toruńskiej Motoareny), Dawid Osmólski. Nowa hala będzie specjalistycznym obiektem pływackim, otoczonym imponującą infrastrukturą i połączonym z przystanią kajakową. Jednorazowo będzie w niej mogło się zmieścić około tysiąca osób, w tym mniej więcej połowa na widowni.

Z jednego basenu - cztery

Najistotniejsze jest to, że nowy basen pod dachem będzie miał pożądane przez FINA (Międzynarodową Federację Pływania) rozmiary 50 na 25 m, a więc upoważniające do rozgrywania na nim wszelkich międzynarodowych imprez pływackich.
Głębokość basenu, w zależności od miejsca, sięgać ma od 2,1 m do nawet 6 m.

w dalszej częsci artykułu:

 • Dane techniczne Astorii, czyli zczego będą mogli korzystać odwiedzający pływalnię?
 • Czy Astoria ma szansę stać się kuźnią talentów pływackich?

 

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.