Kacper miał wypadek na lekcji wf w Rybniku. Prokuratura umorzyła sprawę

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

Kacper miał wypadek na lekcji wf w Rybniku. Prokuratura umorzyła sprawę

Aleksander Król

Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła dochodzenie a sąd podtrzymał jej postanowienie w sprawie wypadku, jaki miał miejsce podczas lekcji wychowania fizycznego w szkole w Jankowicach, do którego doszło w kwietniu 2018 roku.

Popchnięty wówczas przez kolegę 15-letni Kacper Sosna uderzył głową w ścianę i z roztrzaskaną czaszką został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach, gdzie był utrzymywany w śpiączce. Chłopak na szczęście przeżył, ale wciąż musi się rehabilitować i jak twierdzą jego rodzice, już nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

- Gdy się obudził, prosił, by go zabić, bo to była dla niego męczarnia. Ma zniszczone życie. Lekarze nie pozwalają mu uprawiać sportu, nawet zjeżdżać na basenie ze zjeżdżalni, bo istnieje ryzyko, że coś stanie się z jego mózgiem. Był wysportowanym chłopakiem. Trenował sztuki walki. Chciał jeździć na zawody, teraz ma to zakazane - mówią rodzice Kacpra.

Są rozgoryczeni, bo uważają, że sprawiedliwości nie stało się za dość. Nauczyciela nie było wówczas na lekcji. - Nie postawiono mu za to zarzutu. Wygląda na to, że wuefisty w ogóle nie musi być na lekcji! - mówią rodzice.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.