Kampus Akademii Muzycznej musi jeszcze poczekać

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Kampus Akademii Muzycznej musi jeszcze poczekać

Sławomir Bobbe

- Finansowanie przedsięwzięcia bezpośrednio przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stało się niemożliwe - twierdzi Paweł Szrot, sekretarz stanu. - Trzeba wpisać inwestycję w wieloletni plan finansowy - mówi radny Jarosław Wenderlich.

Paweł Szrot, sekretarz stanu i zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie pozostawił wątpliwości, w którym miejscu znajduje się projekt budowy kampusu i nowej siedziby Akademii Muzycznej.

- W nawiązaniu do apelu Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie zapewnienia w budżecie państwa na 2019 rok środków finansowych na rozpoczęcie prac budowlanych siedziby oraz kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy informuję, że Prezes Rady Ministrów dysponuje (...) rezerwą ogólną budżetu państwa. W ramach tego narzędzia, Pan Premier może rozważyć przyznanie środków finansowych jedynie na wniosek właściwego ministra (...). Środki pochodzące z rezerwy muszą być wykorzystane w ramach tego samego roku, w którym zostaną przyznane oraz brak jest możliwości wystawienia promesy na ewentualne dofinansowanie zadania w latach przyszłych.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.