Arkadiusz Biernat

Kandydaci na prezydentów miast już są znani. Większość kart odkrytych

Znamy coraz więcej kandydatów na prezydentów miast w regionie rybnickim Fot. arc Znamy coraz więcej kandydatów na prezydentów miast w regionie rybnickim
Arkadiusz Biernat

Kampania wyborcza ruszyła. Pojawili się nowi kandydaci na prezydentów miast okręgu rybnickiego. W samym Rybniku to Tadeusz Gruszka, w Żorach to Dariusz Domański, a w Wodzisławiu Witold Kacała. Swój start zapowiedział również obecny prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

W Żorach władze Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie przedstawiły jako kandydata Dariusza Domańskiego.
- Ta decyzja komitetu politycznego PiS mile mnie zaskoczyła. Nie sądziłem, że dostanę to zielone światło i odczytuję to jako duże zaufanie w stosunku do mojej osoby, za co chcę podziękować - mówi Dariusz Domański, który podkreśla, że wielokrotnie mógł liczyć na wsparcie samorządowców i parlamentarzystów z szeregów PiS. Przez cztery kadencje działał w radzie miasta Żory, a w tej kadencji zrezygnował z mandatu radnego po powołaniu na stanowisko wicekuratora Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Przypomnijmy, że swój udział w wyborach na urząd prezydenta zapowiedzieli już urzędujący gospodarz Żor Waldemar Socha (Żorskie Porozumienie) oraz jego konkurent sprzed 4 lat - Wojciech Kałuża (Koalicja Obywatelska).

W piątek w sąsiednim Rybniku swój start zapowiedział również Tadeusz Gruszka - obecnie radny sejmiku województwa śląskiego, a wcześniej senator.

Tadeusz Gruszka w lutym odciął się od struktur PiS. W wyborach na prezydenta Rybnika wystartuje z ramienia swojego stowarzyszenia Samorządowy Ruch Demokratyczny.

W dalszej części:

 • Pomysły SRD na Rybnik
 • Co ze startem w wyborach Anny Gruszki
 • Co wspólnego z wyborami ma droga Racibórz-Pszczyna
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Biernat

Dziennikarz, redaktor. Na co dzień pracuję w rybnickim oddziale Dziennika Zachodniego. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Piszę teksty, robię zdjęcia, wykonuję materiały wideo. Prowadzę różnego rodzaju debaty, czasem bywam też spikerem na zawodach sportowych. Na łamach DZ z chęcią punktuję błędne lub trudno wytłumaczalne decyzje samorządowców. Denerwuje mnie, że konflikt polityczny z Warszawy przenosi się do naszych lokalnych społeczności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Chętnie oglądam piłkę nożną i żużel. Sam jeżdżę na rowerze. Można też się ze mną zmierzyć wirtualnie w CS:GO (początkujący silver ;).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.