Jakub Nowak

Kaplica już w sierpniu?

Jakub Nowak

Przetarg na wykonanie kaplicy na cmentarzu w Otyniu został rozstrzygnięty. Inwestycja za około pół miliona złotych ma być gotowa do sierpnia.

Przypomnijmy: inwestycja na otyńskim cmentarzu, o której pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku, jest wspólną inicjatywą władz stolicy naszego powiatu oraz Otynia.

O potrzebie budowy kaplicy mówiło się tu już od dawna, jednak zawsze przeszkodą były pieniądze. W końcu jednak, dzięki wspomnianemu porozumieniu, wczesną wiosną, za około 500 tys. zł, kaplica, która w założeniu ma służyć zarówno mieszkańcom Otynia jak i Nowej Soli, zostanie wybudowana. Termin wykonania tej inwestycji wyznaczono na połowę sierpnia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dwie trzecie inwestycji sfinansuje Nowa Sól, a jedną trzecią Otyń. Wcześniej gminy musiały oczywiście uporządkować pewne zaniedbania „w papierach”, związane m.in. ze sprawami własnościowymi odnośnie działek, na których w Otyniu mieści się cmentarz miejski. Po realizacji tej inwestycji, bliscy osób, które będą chowane na nekropolii w Otyniu, nie będą już musiały czuwać na terenie cmentarza w Nowej Soli.

Warto przypomnieć, że poza budową kaplicy, samorządom udało się także porozumieć w sprawie przejęcia przez Nową Sól części gruntów otyńskiego cmentarza. Pozwoliło to zabezpieczyć możliwość pochówku nowosolan na co najmniej kolejnych 20 lat. Równolegle, nowosolski magistrat rozpoczął prace nad koncepcją zagospodarowania pozyskiwanych terenów.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.