Kasacja do NSA wpłynie już niedługo

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna [email protected]

Kasacja do NSA wpłynie już niedługo

Joanna [email protected]

Bydgoski oddział Agencji Nieruchomości Rolnych musi ją złożyć do 7 kwietnia br. Tymczasem w Pałacu Lubostroń planuje się kolejne koncerty.

Warunkiem złożenia kasacji było otrzymanie uzasadnienia decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ta wpłynęła niedawno.

- I teraz, do 7 kwietnia, musimy złożyć kasację. Jest w trakcie przygotowywania - mówi Mieczysław Ruszkowski, zastępca dyrektora ANR w Bydgoszczy.

Warszawski sąd na początku br. podtrzymał stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi, który przyznał rację Leonowi Skórzewskiemu, potomkowi przedwojennych właścicieli lubostrońskiego zespołu pałacowo-parkowego (aktualnie mieszka w Australii - przyp. red.). Ten twierdzi, że majątek nie powinien zostać objęty dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego o przeprowadzeniu reformy rolnej (z 6 września 1944 roku).

Na drodze przed zmianą właściciela Pałacu Lubostroń stoi teraz tylko Naczelny Sąd Administracyjny.

Tymczasem pałac, który od ponad 20 lat jest instytucją kultury, nieprzerwanie prowadzi swoją działalność.

Ciekawie zapowiadają się kwietniowe wydarzenia. Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, zaplanowano kolejny koncert pałacowy. Tydzień później, 10 kwietnia, dzieci zapoznają się z kolejnym instrumentem w orkiestrze symfonicznej - fletem (godz. 11). Interesująco zapowiada się także fortepianowy występ Mai Babyszki. Młoda pianistka w ubiegłym roku, na wiszącej 60 metrów nad ziemią specjalnej platformie dała koncert nad Brdą w Bydgoszczy. W planach także występ m.in. Krzysztofa Majchrzaka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.