Materiał informacyjny

Kasprzak Zakład Optyczny

Kasprzak Zakład Optyczny
Materiał informacyjny

Przez pandemię koronawirusa spędzamy bardzo dużo czasu przed monitorami naszych urządzeń cyfrowych, a w szczególności dzieci i młodzież. Wiele osób przeszło na pracę zdalną oraz zdalne nauczanie.

To ogromny wysiłek dla naszych oczu nieprzystosowanych do intensywnego korzystania z urządzeń digitalowych. Intensywne korzystanie z urządzeń cyfrowych wpływa niekorzystnie na nasz wzrok.

Niebieskie światło jest niezwykle szkodliwe dla naszych oczu

Laptopy, telewizory, smartfony czy oświetlenie typu LED i świetlówkowe –wszystkie te przedmioty wytwarzają niebieskie światło.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie niebieskie, które przenika w głąb naszych oczu jest szkodliwe dla wzroku. Odpowiada za dyskomfort widzenia oraz powoduje poważne choroby takie jak zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), zaćmę oraz zwyrodnienie rogówki. Z pewnością każdy z nas odczuwa przynajmniej jeden ze skutków długotrwałej, nadmiernej ekspozycji na niebieskie światło:

Dzieci są bardziej wrażliwe na różne czynniki niż dorośli, ponieważ ich układ odpornościowy i mózg wciąż się rozwijają.

Światła niebieskiego nie możemy wyeliminować, ale możemy ograniczyć jego szkodliwe działanie. Tu z pomocą przychodzą nam okulary, a ściślej mówiąc specjalne soczewki blokujące światło niebieskie i niebieskofioletowe. Okulary takie dostępne są również w wariancie bez mocy, czyli potocznie zwane „zerówki”. Nawet jeśli nie posiadasz żadnej wady, warto jest zainwestować w okulary, które nie są korekcyjne, ale posiadają soczewki stanowiące barierę dla promieniowania jakie znajduje się w świetle emitowanym przez ekrany.

Soczewki okularowe BLUE420 blokujące światło niebieskie, które zapewniają zrelaksowane widzenie podczas wielogodzinnego korzystania z urządzeń ekranowych można znaleźć w ofercie salonów Kasprzak Optyk.

Rodzinna mikro sieć Kasprzak Optyk posiada aż pięć salonów optycznych. Znajdziemy je w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 19, ul. Dworcowej 18 i ul. Św. Cyryla i Metodego 30 A oraz w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej 27 i ul. Piłsudskiego 5.

O wzrok powinien dbać każdy z nas. Jakie okulary wybrać?

Dla osób pomiędzy 18. a 35. rokiem życia, które potrzebują tylko jednej pary okularów do patrzenia w dal, idealne będą okulary z soczewkami relaksacyjnymi, które pozwolą odpocząć oczom. Gdy cenimy sobie komfort jednoczesnego dobrego widzenia przedmiotów bliskich i średnio oddalonych oraz wymagamy większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych okularach do czytania, świetnie sprawdzą się okulary z soczewkami biurowymi.

Jeśli natomiast przekroczyliśmy 40. rok życia, potrzebujemy jednej pary okularów do patrzenia w dal (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji), drugiej pary do bliży (np. czytanie, szycie, majsterkowanie) i przydałyby się jeszcze trzecie okulary do odczytania nawigacji w samochodzie i innych odległości pośrednich, doskonale sprawdzą się okulary z soczewkami progresywnymi. Soczewki te umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość. Je także można znaleźć w salonach Kasprzak Optyk.

Wszystkie wymienione powyżej soczewki i okulary można znaleźć w salonach Kasprzak Optyk w Bytomiu oraz Tarnowskich Górach. - Jesteśmy rodzinną mikro siecią salonów optycznych, której działalność została zapoczątkowana w 1935 roku. Posiadamy podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację recept zniżkowych na okulary korekcyjne. Odwiedź nas, sprawdź aktualne promocje i wybierz swoje okulary. Śledź Nas na Facebooku oraz Instagramie i dowiedź się więcej o tym jak prawidłowo dbać o swoje oczy – wyjaśnia Pani Aldona Dmowska-Kasprzak, przedstawiciel firmy.

W salonach Kasprzak Optyk istnieje możliwość płatności nawet w 60 ratach przy zakupach wynoszących powyżej 300 zł. Procedura ograniczona jest do minimum, a wszystkie formalności załatwiamy na miejscu.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej salonów Kasprzak Optyk: www.kasprzak-optyk.pl lub na facebookowym profilu: www.facebook.com/kasprzak.optyk

Zapraszamy do salonów Kasprzak Optyk.
Odwiedź nas, sprawdź aktualne promocje i wybierz swoje okulary.

Bytom

Tarnowskie Góry

www.kasprzak-optyk.pl

www.facebook.com/kasprzak.optyk

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.