Katowice Airport. Śląskie okno na świat [INTERAKTYWNY PORADNIK DLA PASAŻERÓW]

Czytaj dalej
Karol Gruszka

Katowice Airport. Śląskie okno na świat [INTERAKTYWNY PORADNIK DLA PASAŻERÓW]

Karol Gruszka

30 kilometrów na północ od centrum Katowic, na terenie dwóch gmin, Ożarowice i Mierzęcice, a zarazem na pograniczu dwóch powiatów: tarnogórskiego i będzińskiego znajduje się śląskie okno na świat, czyli port lotniczy w Pyrzowicach.

Trwają wakacje, a dodatkowo właśnie zaroiło się u nas od pielgrzymów chętnych na spotkanie z papieżem Franciszkiem, który podczas Światowych Dni Młodzieży odwiedził oprócz Krakowa także Częstochowę. Wiele osób na spotkanie z Ojcem Świętym dotarło, lądując w Katowicach. Czekał tu na nich m.in. niedawno oddany Terminal A, który obsługuje loty poza strefę Schengen. Loty do strefy Schengen obsługuje terminal B, który wkrótce także przejdzie remont.

Mieszkanie za czytanie

Mamy się czym pochwalić. Katowice Airport dysponuje liczącą 3200 m długości i 45 metrów szerokości jedną z najdłuższych w Polsce dróg startowych. Startujące tu i lądujące samoloty obsługują 96 tras regularnych i czarterowych do 24 państw. Od jesieni z Katowic polecimy także m.in. do Dubaju.

Dla wszystkich, którzy odlatują i przylatują do Katowic przygotowaliśmy interaktywny przewodnik po lotnisku. Dziewięć rozdziałów, a w nich m.in.: użyteczne informacje o terminalach, zasady bezpieczeństwa i informacje celne.

[b]Kliknijcie w przycisk play znajdujący się poniżej i uruchomcie przewodnik

Karol Gruszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.