Katowice: będą poprawki na nowym rynku ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. LOTA
Justyna Przybytek - Pawlik

Katowice: będą poprawki na nowym rynku ZDJĘCIA

Justyna Przybytek - Pawlik

Nowy rynek w Katowicach odebrano pod koniec roku. Od tego czasu, po usunięciu dostrzeżonych w trakcie odbiorów usterek, nowych nie dostrzeżono - usłyszeliśmy w Biurze Prasowym Urzędu Miasta w Katowicach. To jednak nie oznacza, że na wiosnę rynek nie przejdzie drobnego liftingu.

- Zależy nam na tym, by mieszkańcy Katowic cieszyli się nowym rynkiem. Dlatego wszystko dopinamy na ostatni guzik. W pełnej okazałości rynek będziemy oglądać wiosną, gdy zakwitną drzewa, oraz gdy uruchomimy fontanny i „sztuczną Rawę”. Dopełnieniem całości będzie wybudowanie do końca wakacji pawilonu gastronomicznego na rynku - mówi Maciej Stachura, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach.

Jak dodaje, zgodnie z umową gwarancyjną główny wykonawca przeprowadzi wiosenną renowację elementów drewnianych na placu, chodzi o ławki i siedziska, ale też stalowe poręcze, oraz elementy zielonej architektury. Planowana jest też renowacja fontanny Sztucznej Rawy. Fontanny na rynku, a mamy tu trzy takie urządzenia, zostaną uruchomione w drugim kwartale roku, ale dokładnej daty rzecznik nie podaje. Nie wiadomo też wciąż jak miasto zabezpieczy fontannę u zbiegu ulicy Śródmiejskiej i Piotra Skargi, która na początku tego roku została uszkodzona, gdy najechał na nią samochód prywatnej firmy, pracującej na zlecenie Miejskiej Zarządu Ulic i Mostów. Po tym zdarzeniu fontanna doraźnie ogrodzona donicami z kwiatami, ale wciąż nie naprawiona.

Wiadomo za to, że do końca sierpnia tego roku ma nastąpić odbiór budowanego aktualnie na nowym rynku dwukondygnacyjnego pawilonu gastronomicznego. Przypomnijmy: elewacja pawilonu na parterze i na piętrze od strony rynku ma być w całości przeszklona. W formie obiekt ma być prostą bryłą, tyle że część parterowa ma być przedzielona szerokim przejściem do parku znajdującego się na jego tyłach.


*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

ZOBACZ TAKŻE

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.