Katowice będą premiować szczepione maluchy w przedszkolach

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Justyna Przybytek

Katowice będą premiować szczepione maluchy w przedszkolach

Justyna Przybytek

Katowice będą premiować szczepione dzieci przy rekrutacji do miejskich przedszkoli. Projekt uchwały w tej sprawie przygotowała grupa katowickich radnych. Przedstawiciele miasta zapowiadają, że podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone również przy naborze do żłobków.

Analogiczne rozwiązanie wprowadzono już w Sosnowcu, tyle że w Zagłębiu radni zdecydowali, aby premiować dzieci szczepione zarówno przy naborze do przedszkoli, jak i żłobków. Co istotne, uchwała sosnowieckich radnych nie została zakwestionowana przez nadzór prawny wojewody śląskiego, który wcześniej unieważnił podobną uchwałę podjętą w Częstochowie.

W Katowicach projekt uchwały w tej sprawie przygotowała grupa radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Pod dokumentem podpisali się: Adam Lejman-Gąska, Tomasz Maśnica, Magdalena Wieczorek, Adam Szymczyk, Maciej Biskupski i Krzysztof Pieczyński. Zakłada on, że przy rekrutacji do miejskich przedszkoli w Katowicach najważniejszym kryterium decydującym o przyjęciu będzie fakt, czy dziecko posiada komplet szczepień. Jeśli tak, to maluch na starcie ma aż 64 punkty.

Zdecydowanie niżej punktowane są pozostałe kryteria. I tak na przykład, jeśli dziecko objęte jest obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, otrzymuje „tylko” 32 punkty; jeśli do danej placówki uczęszcza jego rodzeństwo, punktów będzie 8, a jeśli oboje rodzice pracują lub studiują, albo rodzic jest samotny punkty należą się 4.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.