Katarzyna Pachelska

Katowice: Galeria Libero tuż-tuż. Otwarcie ma być już w październiku

Plac budowy Galerii Libero na początku września 2018 r. Ta wysoka budowla to pylon na reklamy. Fot. Lucyna Nenow Plac budowy Galerii Libero na początku września 2018 r. Ta wysoka budowla to pylon na reklamy.
Katarzyna Pachelska

Piąte centrum handlowe w mieście, Galeria Libero na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Kolejowej, zostanie otwarte już w październiku. Czy w mieście jest potrzebna kolejna wielka galeria handlowa?

Odpowiedź na to pytanie zależy od miejsca zamieszkania. Ci, którzy żyją w południowych dzielnicach Katowic, takich jak Ligota, Panewniki, Zarzecze, Kostuchna czy Piotrowice oraz w pobliskim Mikołowie, nie mogą się doczekać otwarcia Libero. Pewnie też dlatego, że budowa galerii wiąże się z przebudową pobliskiego skrzyżowania ul. Kolejowej i Kościuszki.

Ci mieszkańcy Katowic, którzy mają blisko do pozostałych galerii: Silesia City Center, Galerii Katowickiej, CH 3 Stawy czy CH Dąbrówka nie widzą w tym większego sensu i - jak piszą na forum dziennikzachodni.pl, woleliby, żeby „w tym miejscu powstała fabryka, np. silników, niż kolejne centrum handlowe”.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Pachelska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.