Marcin Zasada

Katowice i Światowe Forum Miejskie ONZ? Decyzja wiosną

Jak tłumaczy Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i rozwoju, do oficjalnej kandydatury Polski w staraniach w ONZ rząd postawił na Katowice, bo „Katowice Fot. Marzena Bugała-Azarko Jak tłumaczy Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i rozwoju, do oficjalnej kandydatury Polski w staraniach w ONZ rząd postawił na Katowice, bo „Katowice to miejsce, w którym przemysłowa historia, poprzemy-słowa architektura łączą się z aspiracjami do bycia centrum kultury i biznesu. To materiał na piękną opowieść”.
Marcin Zasada

W 2022 roku Katowice mogą gościć u siebie Światowe Forum Miejskie, kolejną prestiżową konferencję organizowaną przez ONZ. Decyzją rządu stolica województwa śląskiego będzie polskim kandydatem do organizacji tej imprezy.

Światowe Forum Miejskie ONZ to wielki międzynarodowy kongres organizowany przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich (ONZ-Habitat). Powołano go do badania jednego z najważniejszych problemów współczesnego świata: gwałtownej urbanizacji, jej wpływu na społeczeństwo, na miasta, gospodarkę, zmiany klimatyczne i polityczne. Jeśli XI edycja Forum trafi do Polski, ok. 30 tys. gości z ponad 100 krajów obierze kurs na Katowice.

Na razie stolica województwa śląskiego i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wygrała w tej grze wewnątrzkrajową rywalizację. Z Warszawą, Łodzią, Poznaniem.

Jak tłumaczy Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i rozwoju, do oficjalnej kandydatury Polski w staraniach w ONZ rząd postawił na Katowice, bo „Katowice to miejsce, w którym przemysłowa historia, poprzemy-słowa architektura łączą się z aspiracjami do bycia centrum kultury i biznesu. To materiał na piękną opowieść”.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.