Katowice: Koncert dla Jana "Kyksa" Skrzeka w Rialcie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
Ola Szatan

Katowice: Koncert dla Jana "Kyksa" Skrzeka w Rialcie [ZDJĘCIA]

Ola Szatan

Koncert dla Jana "Kyksa" Skrzeka w Rialcie: Irek Dudek, Krzysztof Głuch, Śląska Grupa Bluesowa, Sebastian Riedel, raper Miuosh - to tylko część artystów, którzy zagrali dziś dla Jana Kyksa Skrzeka w kinoteatrze Rialto w Katowicach. ZOBACZ ZDJĘCIA

Koncert dla Jana "Kyksa" Skrzeka w Rialcie: Od blisko dwóch miesięcy nie ma go już z nami. Jan "Kyks" Skrzek, zmarł 29 stycznia w szpitalu w Katowicach-Ligocie, gdzie trafił po tym jak przeszedł udar mózgu. O tym znakomitym bluesmanie pamiętają jednak nie tylko fani, ale i środowisko muzyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Jan "Kyks" Skrzek nie żyje: To był symbol Śląska – internauci komentują śmierć „Kyksa”

CZYTAJ TAKŻE:
Jan "Kyks" Skrzek nie żyje [WSPOMNIENIA WIDEO] Śląski bluesman Jan Skrzek zmarł w wieku 62 lat

Dzisiaj o g. 19 w katowickim Kinoteatrze Rialto muzycy bluesowi oddali hołd swojemu przyjacielowi. Podczas koncertu dla Jana "Kyksa" Skrzeka wystąpili: Karolina Cygonek, Irek Dudek, Bronisław Duży, Jacek Gazda, Krzysztof Głuch, Anthimos Apostolis, Michał Kielak, Adam Kulisz, Agnieszka Łapka, Miuosh, Sebastian Riedel i Cree, Jorgos Skolias, Józef Skrzek, Ewa Uryga, Dariusz Ziółek, Śląska Grupa Bluesowa: Michał "Gier" Giercuszkiewicz, Mirek Rzepa, Leszek Winder i inni.

- On miał niesamowity dar głosu, który w śląskim języku brzmiał idealnie. Jemu ten śląski nie przeszkadzał w śpiewaniu, jak zresztą większości bluesmanów w Polsce, którzy wolą śpiewać w języku angielskim. On był zżyty z tym językiem - wspominał "Kyksa" Irek Dudek. - Był unikatowym artystą. Wykonawcą, którego nie da się powtórzyć. On miał swoją drogę, bardzo prawdziwego bluesa, którym dzielił się z ludźmi w sposób różny. Był taki bardzo luźny i za to go również ludzie lubili i kochali - dodał.

Dochód z biletów, które kosztowały 50 złotych, przeznaczony zostanie na cel charytatywny.

Ci, którym jednak nie udało się zdobyć wejściówki na dzisiejsze wydarzenie, mogą szykować się na kolejny koncert. Tym razem w chorzowskiej Leśniczówce. 11 kwietnia wystąpi tu Śląska Grupa Bluesowa, z którą Jan "Kyks" Skrzek był związany.

Grupie towarzyszyć będą przyjaciele Agnieszka Łapka, Adam Kulisz, Krzysztof Głuch i inni. Bilety kosztują 30 zł. Początek o godzinie 20.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pogrzeb Jana "Kyksa" Skrzeka w Siemianowicach Śl. [ZDJĘCIA, WIDEO] Pogrzeb Jana Skrzeka


*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.