Katowice: nad Strefą Kultury staną 12-kondygnacyjne bloki

Czytaj dalej
Justyna Przybytek

Katowice: nad Strefą Kultury staną 12-kondygnacyjne bloki

Justyna Przybytek

TDJ Estate zapowiada budowę osiedla mieszkaniowego w północnej części Strefy Kultury w Katowicach. Firma ma tu aż 5 hektarów i na początek planuje wybudować trzy 12-kondygnacyjne bloki. Ile będzie bloków ostatecznie? Przedstawiciele firmy nie chcą powiedzieć. Nie chcą też pokazać wizualizacji osiedla, planowanego w najcenniejszej dziś przestrzeni Katowic.

TDJ Estate ma już warunki zabudowy dla pierwszego etapu inwestycji w północnej części Strefy Kultury w Katowicach. Jej start zaplanowano w połowie tego roku, w tym samym terminie ma rozpocząć się sprzedaż mieszkań.

Mimo to o planowanej inwestycji wciąż wiemy bardzo niewiele. Wiadomo, że przy skrzyżowaniu ulic Góreckiego i Nadgórników w pierwszym etapie powstaną trzy 12-kondygnacyjne bloki, w których ma być około 300 mieszkań. Największe do 223 m kw. Wszystkie trzy bloki będą wyrastały ze wspólnego cokołu z lokalami usługowymi. Pod budynkami będzie dwukondygnacyjny parking.

Gwarantem jakości projektu ma być bytomska pracownia Medusa Group. - To projekt w ważnym dla nas i dla Katowic miejscu - przyznaje architekt Przemo Łukasik. I zdradza, że cechą budynków będą „przeszklone elewacje o kubistycznej estetyce”. - Największą wartością tego projektu jest jego zatopienie w przestrzeni parkowej - zapewnia.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.