Justyna Przybytek

Katowice ponownie, za sprawą IEM, stały się stolicą e-sportu

Podczas mistrzostw każdy ma szanse, by usiąść przed komputerem i potrenować Fot. marzena bugała-azarko Podczas mistrzostw każdy ma szanse, by usiąść przed komputerem i potrenować
Justyna Przybytek

Jeśli zastanawiają się Państwo, skąd te kolejki pod Spodkiem, odpowiadamy: z powodu wirtualnej rozrywki i e-sportu. W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym trwa drugi weekend Intel Extreme Masters 2018 (IEM). Impreza trwa do niedzieli i przyciąga fanów e-sportu z całej Polski i zagranicy.

Czym jest Intel Extreme Masters? W wielkim skrócie to mistrzostwa świata w grach komputerowych, a dokładniej w kilku wybranych, popularnych grach. O skali tego wydarzenia niech świadczą liczby. Podczas ubiegłorocznej edycji tej imprezy w Katowicach, 173 tysiące osób odwiedziło Spodek i centrum kongresowe, a 46 milionów ludzi (!) te rozgrywki oglądało online, poprzez ekrany swoich komputerów na całym świecie. Warto też dodać, że wydarzenie stanowi doskonałą promocję dla Katowic. W 2017 roku miasto przeznaczyło na imprezę 2,2 mln zł, zaś ekwiwalent reklamowy z IEM wyniósł prawie 12 mln zł.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.