Justyna Przybytek

Katowicką starówkę na Dworcowej chcą budować dwie firmy

Katowicką starówkę na Dworcowej chcą budować dwie firmy  Fot. Justyna Przybytek
Justyna Przybytek

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Dworcowej w Katowicach. Ta jedna z najbardziej zapuszczonych przestrzeni w centrum miasta zamieni się w reprezentacyjny i zamknięty dla ruchu plac Dworcowy.

Przetarg na przebudowę ulicy Dworcowej katowicki magistrat ogłosił jeszcze w maju. Czas na składanie ofert minął 28 maja. Oferty w postępowaniu złożyły dwie firmy: przedsiębiorstwo Drogopol z Katowic oraz Eurovia Polska z Kobierzyc.

Pierwsza z firm zaproponowała za wykonawstwo ponad 17,1 mln zł, druga - ponad 16,2 mln zł. Z kolei miasto oszacowało, że inwestycja pochłonie 14 594 965,75 zł brutto. Obie firmy deklarują natomiast ten sam termin wykonania - 10 miesięcy. Na rozstrzygnięcie przetargu trzeba będzie poczekać prawdopodobnie kilka tygodni.

Przypomnijmy, że przebudowę ulicy Dworcowej zaprojektowała pracownia AIR Jurkowscy Architekci (ta sama firma przygotowała przed laty również projekt dla ulicy Mariackiej). Prace obejmą odcinek ulicy od skrzyżowania ulic św. Jana, Dworcowej i Kochanowskiego do skrzyżowania ulic Mielęckiego, Dworcowej, Mariackiej. W efekcie inwestycji Dworcowa zostanie zamknięta dla ruchu i stanie się Placem Dworcowym.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.