Każdy z nas może być św. Mikołajem

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Każdy z nas może być św. Mikołajem

Katarzyna Pomianowska

Szlachetna Paczka, zbiórki na rzecz podopiecznych PCK, to tylko niektóre okazje, by pomóc potrzebującym w okresie świątecznym.

Kolejna propozycja to tzw. Słodka Paczka. Ta akcja nakierowana jest na wsparcie domów dziecka w różnych zakątkach Polski. Wsparcie otrzyma dziewięć placówek, w tym dwie z naszego regionu: domy dziecka w Brodnicy i Pacółtowie. Pomysłodawczynią i koordynatorką akcji jest Lidia Skuza, znany warszawski fotograf.

- Jej dom rodzinny znajduje się w Konojadach, małej wsi niedaleko Brodnicy - czytamy na stronie koordynatorów akcji. - Dlatego też na liście wspieranych domów dziecka znajduje się DD w Brodnicy.

Tegoroczna edycja Słodkiej Paczki, to już jej piąta odsłona. Chcecie się do niej przyłączyć? Zbierane są: słodycze, żywność z długim terminem przydatności (m.in. makaron, ryż), środki higieniczne, środki czystości, gry, książki, zabawki (oprócz pluszaków) i kosmetyki.

Ponadto dzieci z brodnickiego domu dziecka zwróciły się z prośbą o: żelasko, toster, czajnik elektryczny, sztućce, kubki, gofrownicę, mikser, suszarkę do włosów, do bielizny, deskę do prasowania, kosmetyczki.

Chcecie podarować choć jeden przedmiot z listy? Przygotujcie paczkę i dostarczcie ją do Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim. Nie możecie dostarczyć jej osobiście? Zadzwońcie pod numer tel. 602 131 907 - koordynatorzy akcji postarają się odebrać od was podarunki dla podopiecznych DD.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.