Anna Dziedzic

Kiedy zniknie smog w Sosnowcu? Na razie tylko 10 sosnowieckich kamienic przyłączy się do sieci ciepłowniczej przy Modrzejowskiej

Ulica Modrzejowska przechodzi kapitalny remont. Tauron wybudował tu też sieć ciepłowniczą Fot. AD Ulica Modrzejowska przechodzi kapitalny remont. Tauron wybudował tu też sieć ciepłowniczą
Anna Dziedzic

Tauron Ciepło kończy budowę sieci ciepłowniczej pod głównym deptakiem w Sosnowcu. W założeniach z ciepła sieciowego chciało skorzystać prawie 70 proc. właścicieli mieszkań przy tej ulicy. Na razie umowy podpisało zaledwie 10 właścicieli kamienic.

Na razie Modrzejowska w Sosnowcu to ogromny plac budowy. Od 2017 roku trwa tu wielka inwestycja miejska połączona z drugą, komercyjną Tauronu Ciepło. Ulica przechodzi kapitalny remont i rewitalizację. Powstaje tu też sieć ciepłownicza.

- Chcieliśmy, by obie inwestycje zostały zrealizowane w jednym czasie, tak by nie trzeba było dwa razy rozkopywać ulicy - mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

Budowa ciepłociągu, przy gęsto zabudowanej starymi kamienicami ulicy w centrum miasta to same korzyści, bo gdy kamienice, zamiast z kotłowni węglowych zaczną czerpać ciepło z sieci ciepłowniczej, znacznie spadnie zanieczyszczenie powietrza w tym miejscu. 90 procent kamienic to budynki prywatne. Prace przy budowie ciepłociągu mają się zakończyć 26 marca 2018 roku. Choć wszystko wskazuje na to, że uda się to wcześniej.

Ilu właścicieli kamienic zdecydowało się podpisać umowę na przyłączenie domu do sieci ciepłowniczej? Przy ulicy stoi ponad 40 budynków.

- Podpisaliśmy umowy na przyłączenie 10 budynków w rejonie ulicy Modrzejowskiej,

W dalszej części:

 • Czy Tauron zakończył już negocjacje z właścicielami kamienic
 • Ile pieniędzy chce wydać miasto na walkę z niską emisją
 • Na co wyda te pieniądze
Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.