Łukasz Pado

Kiera van Ryk: Chcę grać z najlepszymi. Cieszę się, że trafiłam do takiej drużyny jak Developres Rzeszów

Kiera van Ryk to nowa atakująca Developresu Rzeszów. Fot. K. Kapica Kiera van Ryk to nowa atakująca Developresu Rzeszów.
Łukasz Pado

Kiera van Ryk, atakująca Developresu Rzeszów i reprezentacji Kanady jest ciekawa gry w Polsce, podziwia Stephane'a Antigę i chce grać przeciwko najlepszym drużynom na świecie. W swoim debiucie w barwach Developresu zdobyła 32 punkty i statuetkę dla najlepszej zawodniczki mecz.

Przedsezonowe próby wyszły wam doskonale. Pięć wygranych w pięciu meczach. Jesteś z siebie zadowolona?
Tak. Jestem zadowolona. Szczególnie z gry w bloku, bo pracuję nad tym od dawna, a teraz widzę duże postępy. Jest też lepiej w ataku, podejmowałam dobre decyzje na boisku. Z meczu na mecz jest lepiej, bo np. w Radomiu podczas sparingów nie czułam się dobrze, byłam jakaś rozkojarzona, ale w Rzeszowie było już dużo lepiej. Najbardziej jednak cieszę się, że znów gramy i walczymy, a ja mogę przebywać na boisku z tą wspaniałą drużyną.

Czyli dobrze się czuje pani w nowym zespole?
Oczywiście. Czuję się tu świetnie, dziewczyny są od początku bardzo przyjazne, od razu znalazłam tu przyjaciół i świetnie się czuję.

W dalszej części artykułu m.in.:

Podoba mi się Rzeszów, szkoda, że przez COViD nie wszędzie i nie za często możemy chodzić, zwiedzać, bo bardzo mi się marzy, żeby zobaczyć, jak najwięcej. Przydałby mi się taki dzień do zwiedzania. Podoba mi się to, co zobaczyłam i przyznam, że miasto jest piękne, a szczególnie centrum miasta.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Pado

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.