Jacek Bombor

Kierowca autobusu linii 117 miał prawie... trzy promile

44-latek wyjaśniał, że w niedzielę wypił trzy piwa. Tymczasem alkomat wykazał prawie trzy promile alkoholu Fot. ŚLąska Policja 44-latek wyjaśniał, że w niedzielę wypił trzy piwa. Tymczasem alkomat wykazał prawie trzy promile alkoholu
Jacek Bombor

44-latek wiózł pasażerów popularną linią miejską w Jastrzębiu-Zdroju. Jeden z mieszkańców zadzwonił na policję, bo „kierowca dziwnie się zachowywał”.

Wyobraźcie sobie Państwo kompletnie pijanego kierowcę autobusu, przewożącego pasażerów popularną linią w centrum miasta! To, niestety, prawdziwa sytuacja, do której doszło w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju. 44-letni kierowca naraził nie tylko siebie, ale przede wszystkim pieszych i pasażerów, których wiózł popularną linią nr 117, prowadzącą przez centrum miasta, między innymi do szpitala.

W środku byli jeszcze pasażerowie

Policjanci otrzymali zgłoszenie od pasażerów w poniedziałek o godzinie 12.20.

– Nasi policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali go, gdy zjeżdżał z trasy o godzinie 12.45 na przystanku przy Arki Bożka. Alkomat wskazał dokładnie 2,96 promila – wyjaśnia młodszy aspirant Bogusława Dudek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Wówczas – na końcu trasy – w autobusie siedziało jeszcze trzech pasażerów.

– Mamy zabezpieczone nagrania z monitoringu autobusu. Sprawdzamy, ilu pasażerów przewoził w takim stanie od rana – dodaje policjantka.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.