Jarosław Miłkowski

Kierowca z trzema promilami - taki po drodze jedzie często

Po zatrzymaniu w Różankach, 48-letni kierowca z Rosji trafił na badania trzeźwości do komendy policji w Gorzowie. Fot. mat. KWP w Gorzowie Wlkp. Po zatrzymaniu w Różankach, 48-letni kierowca z Rosji trafił na badania trzeźwości do komendy policji w Gorzowie.
Jarosław Miłkowski

W Różankach na drodze do Strzelec Krajeńskicj zatrzymany został 48-letni kierowca ciężarówki. Miał trzy promile alkoholu we krwi.

- Ile mają „rekordziści” za kółkiem? Przypadki, gdy kierowcy mają trzy promile, zdarzają się, niestety, regularnie. I to mimo tego, że regularnie apelujemy, aby nie prowadzić po alkoholu. Ten przypadek jest „wyjątkowy”, bo nie dość, że kierowca miał trzy promile, to jeszcze kierował kilkudziesięciotonową ciężarówką - mówi nam Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Rozmawiamy z nim o zatrzymaniu kierowcy, do którego doszło we wtorek w Różankach.

Drogą w kierunku Strzelec Kraj. jechał tu 48-letni Rosjanin. Prowadził ciężarówkę z naczepą. Został zatrzymany do kontroli. Gdy policjanci zaczęli z nim rozmowę, od razu było wiadomo, że mężczyzna nie wylewa za kołnierz. Po dmuchnięciu w alkomat okazało się, że miał prawie trzy promile alkoholu. Kolejne badanie na komendzie to potwierdziło. Rosjanin stracił więc na razie prawo jazdy. Sąd może go jednak skazać na dwa lata więzienia. Dodatkowo także orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Kto ma trzy promile alkoholu, ten nie może utrzymać równowagi. Nie jest też zdolny prowadzić bezpiecznie pojazdu

- Nie trudno sobie wyobrazić, jak tragiczne skutki mógłby mieć wypadek drogowy, w którym uczestniczyłaby kilkudziesięciotonowa ciężarówka prowadzenia przez pijanego - mówi Maciej Kimet, kolejny oficer prasowy lubuskiej policji.
- Kto ma trzy promile alkoholu, ten nie może utrzymać równowagi. Nie jest też zdolny prowadzić bezpiecznie pojazdu - dodaje Bartos.

Podobne do Rosjanina „wyczyny” policja w ostatnich tygodniach notowała na północy Lubuskiego kilka razy. Przykłady? Ponad trzy promile alkoholu miał 48-letni operator ładowarki zatrzymany w Skwierzynie. Podobny wynik „wydmuchał” też 24-latek, który w Starym Kurowie został zatrzymany, gdy prowadził auto... mając 31-latkę na swoich kolanach.
Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach, policjanci coraz częściej konrolują trzeźwość kierowców. Tylko od stycznia do marca gorzowska policja zatrzymała w tym celu aż 43 tys, osób.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.