Kilka pytań o nasz region

Czytaj dalej
Redakcja

Kilka pytań o nasz region

Redakcja

No właśnie, pytanie pierwsze: Czy potrzebna jest na Śląsku Partia Regionalna. Rozmawiamy dziś o tym z Jerzy Gorzelikiem (RAŚ). No i ciekawi jesteśmy Waszego zdania na ten temat. Komentujcie.

Pytanie drugie: Czy to dobrze, że w prestiżowych obiektach naszych miast powstają kolejne sklepy z tanią odzieżą. Nasza dziennikarka zajęła się tym tematem i jak nietrudno się domyślić wielu uważa, że ciekawe obiekty z piękną historią zasługują na to, by prowadzić w nich bardziej prestiżową działalność. W niektórych miastach w Polsce już dawno stworzono komórki zarządzające starówkami, podobnie jak zarządza się firmą, czy centrum handlowym.

Dla górników nie mamy dobrych wiadomości. Nikt tak naprawdę nie był w stanie odpowiedzieć nam na pytanie, dlaczego w kopalniach nie można zastosować nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dzięki systemowi GPS są w stanie zlokalizować górnika, który pod ziemią uległ wypadkowi. Podobno jest kryzys i spółki górnicze nie mają pieniędzy. Szkoda, bo ludzkie życie jest przecież bezcenne.

Gospodynie wiejskie z Ornontowic zapytaliśmy, jaka jest tajemnica pysznej baby wielkanocnej. Udało się, bo zdradziły nam nawet swoje dwa najlepsze przepisy.

Zapraszamy!
Zespół Śląsk Plus

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.