Kilka pytań o nasz region

Czytaj dalej
Redakcja

Kilka pytań o nasz region

Redakcja

No właśnie, pytanie pierwsze: Czy potrzebna jest na Śląsku Partia Regionalna. Rozmawiamy dziś o tym z Jerzy Gorzelikiem (RAŚ). No i ciekawi jesteśmy Waszego zdania na ten temat. Komentujcie.

Pytanie drugie: Czy to dobrze, że w prestiżowych obiektach naszych miast powstają kolejne sklepy z tanią odzieżą. Nasza dziennikarka zajęła się tym tematem i jak nietrudno się domyślić wielu uważa, że ciekawe obiekty z piękną historią zasługują na to, by prowadzić w nich bardziej prestiżową działalność. W niektórych miastach w Polsce już dawno stworzono komórki zarządzające starówkami, podobnie jak zarządza się firmą, czy centrum handlowym.

Dla górników nie mamy dobrych wiadomości. Nikt tak naprawdę nie był w stanie odpowiedzieć nam na pytanie, dlaczego w kopalniach nie można zastosować nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dzięki systemowi GPS są w stanie zlokalizować górnika, który pod ziemią uległ wypadkowi. Podobno jest kryzys i spółki górnicze nie mają pieniędzy. Szkoda, bo ludzkie życie jest przecież bezcenne.

Gospodynie wiejskie z Ornontowic zapytaliśmy, jaka jest tajemnica pysznej baby wielkanocnej. Udało się, bo zdradziły nam nawet swoje dwa najlepsze przepisy.

Zapraszamy!
Zespół Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.