Patryk Drabek

Kim są rodzice dziecka, którego ciało znaleziono w rzece w gminie Szczekociny

Ciało dziewczynki znaleziono w rzece Krztynia, w miejscowości Grabiec. To gmina Szczekociny Fot. Mat. Policji Ciało dziewczynki znaleziono w rzece Krztynia, w miejscowości Grabiec. To gmina Szczekociny
Patryk Drabek

Najprawdopodobniej 7 maja 2019 w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach odbędzie się sekcja zwłok dziewczynki, której zwłoki znaleziono w rzece Krztynia w gminie Szczekociny. Śledztwo w sprawie dzieciobójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Ta sprawa wstrząsnęła ludźmi. Do makabrycznego odkrycia doszło w środę, 1 maja 2019, po godzinie 14. Zwłoki w rzece znalazł jeden z mieszkańców Szczekocin. Od razu powiadomił odpowiednie służby. Na miejsce przyjechali policjanci i prokurator. Okazało się, że to zwłoki noworodka - dziewczynki. Takiej sprawy nikt w tej małej miejscowości nie pamięta. Ludzie są wstrząśnięci.

Z naszych informacji wynika, że ciało noworodka było nagie. Na szyi śledczy znaleźli jednak skrawek materiału - różową tasiemkę. To może sugerować, że dziecko zostało uduszone, ale jest za wcześnie, by to przesądzić. Dopiero sekcja zwłok wyjaśni jakie były przyczyny śmierci dziecka. Śledztwo w sprawie dzieciobójstwa wszczęła natomiast Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

- Penetracja przyległego terenu nie doprowadziła do ujawnienia żadnych śladów. Zwłoki zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach - przekazał nam w czwartek, 2 maja prokurator Dariusz Bereza, szef Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona prawdopodobnie dzisiaj. Tuż po makabrycznym odkryciu policjanci z Zawiercia zwrócili się z apelem do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości o przekazywanie informacji, które mogą pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu matki dziecka. Mundurowi nie wykluczają, że może ona również pochodzić spoza powiatu zawierciańskiego.

Wszystkie informacje można kierować pod nr tel. 32 6738 255 lub 997 lub za pomocą poczty elektronicznej: [email protected]

Można też skorzystać z formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Policjanci gwarantują anonimowość.

Podobna sytuacja zdarzyła się w Gliwicach

W marcu pisaliśmy o innej wstrząsającej historii - z Gliwic. Zwłoki dziecka znaleziono w poniedziałek, 18 marca, w dzielnicy Ostropa, a dokładnie w potoku Ostropka, przy ulicy Architektów. Policjantów poinformowała o tym przypadkowa osoba przechodząca niedaleko potoku. Na miejsce przyjechali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, prokurator oraz biegły patomorfolog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W wyniku oględzin funkcjonariusze ustalili, to najprawdopodobniej płód dziecięcy płci męskiej. Ciąża została oceniona na około sześć miesięcy. Zwłoki mogły przebywać w potoku dzień lub kilka dni. Nie można tego dokładnie określić ze względu na warunki atmosferyczne. Pomimo intensywnych działań śledczych, wciąż nie jest znana tożsamość matki dziecka. Śledztwo jest w toku.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.