Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kłęby czarnego dymu z zakładu ciepłowniczego przez pięć dni zatruwały Brzeszcze i okolicę

Czytaj dalej
Fot. Zbiory prywatne czytelnika
Bogusław Kwiecień

Kłęby czarnego dymu z zakładu ciepłowniczego przez pięć dni zatruwały Brzeszcze i okolicę

Bogusław Kwiecień

Przez cały ubiegły tydzień z komina Zakładu Ciepłowniczego „Brzeszcze” unosiły się kłęby czarnego, gęstego dymu, co zaniepokoiło mieszkańców. W spółce Węglokoks Energia, której podlega zakład, tłumaczą, że było to spowodowane awarią i problem został już rozwiązany.

- Ponad tydzień temu pierwszy raz zobaczyłam czarny dym nad ciepłownią. Początkowo myślałam, że to jakieś przejściowe problemy tego zakładu i wszystko wróci do normy - mówi Magdalena Kamińska, mieszkanka Brzeszcz. - Sytuacja jednak trwała i tak było przez pięć kolejnych dni - dodaje brzeszczanka, która postanowiła powiadomić o sprawie naszą redakcję.

Oburzeni mieszkańcy

To nie był jedyny sygnał od zaniepokojonych ludzi, w tym m.in. mieszkańców ulic Górniczej czy Kościuszki, które znajdują się w niedalekiej odległości od ciepłowni. - Z komina szły kłęby gęstego dymu. Mieszkam tutaj od lat, ale dawno już czegoś takiego nie widziałem - dodaje pan Jan, jeden z mieszkańców tej części Brzeszcz.

Ludzie interweniowali w gminie i zakładzie, próbowali dowiedzieć się, dlaczego zanieczyszcza on w ten sposób powietrze.

- Nikt nie potrafił udzielić konkretnej odpowiedzi, dlaczego ktoś truje okolicznych mieszkańców - dodaje brzeszczanka. - W zakładzie nie odbierano telefonów. Dzwoniliśmy także do urzędu gminy i kopalni, ale tam nie chcieli wypowiadać się w tej sprawie - dodaje z nadzieją, że może Gazecie Krakowskiej uda się w takim razie wyjaśnić sprawę.

Czytaj więcej i dowiedz się, co spowodowało wydobywanie się z kominów kłębów trującego dymu. 

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.