Joanna Krężelewska

Kłusownicze porachunki. Wyrok za zabójstwo - 25 lat więzienia

- Oskarżony Andrzej D. godził w najwyższe dobro, jakim jest życie człowieka - zaznaczył sędzia, uzasadniając wyrok Fot. Radek Koleśnik - Oskarżony Andrzej D. godził w najwyższe dobro, jakim jest życie człowieka - zaznaczył sędzia, uzasadniając wyrok
Joanna Krężelewska

Andrzej D. nie działał w obronie koniecznej, bowiem wyprzedził ewentualny atak. To stanowisko sądu było podstawą wydania wyroku: 25 lat pozbawienia wolności.

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa i trzykrotnego usiłowania zabójstwa. Oskarżonym był 62-letni Andrzej D. 18 października 2014 roku na drodze Wierzchowo - Wierzchówko śmiertelnie ugodził nożem Marka N., zranił Henryka U., Artura W. i Artura B.

- Klatka piersiowa w okolicy serca, brzuch, okolice tętnicy udowej, lewe ramię - oskarżony zadawał ciosy w miejsca wstrząsorodne.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.