Knurów: Śmierć kibica. Zamieszki na stadionie i pod szpitalem WIDEO + ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
ZIELA, WS

Knurów: Śmierć kibica. Zamieszki na stadionie i pod szpitalem WIDEO + ZDJĘCIA

ZIELA, WS

Knurów - śmierć kibica: Do postrzelenia kibica doszło podczas zamieszek w czasie meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków w Knurowie. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł.

ZOBACZ KONIECZNIE:
JANUSZ KORWIN-MIKKE W KNUROWIE PO ŚMIERCI KIBICA

Zadyma na meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków:

CZYTAJ KOMENTARZ:
Śmierć kibica w Knurowie. Dziewulski: "Policja nie jest winna"

14 policjantów lekko rannych - to wynik nocnych starć kibiców z policją przez knurowskim szpitalem. Niektórzy stróże prawa zostali poparzeni koktajlami Mołotowa. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja zatrzymała w nocy kilku kibiców, którzy byli najbardziej agresywni. Będą kolejne zatrzymania.

AKTUALIZACJA:
Knurów: Śmierć kibica. Jest śledztwo prokuratury NOWE FAKTY

***

W serwisie YouTube pojawił się nowy filmik z zajść na stadionie w Knurowie. Widać na nim, że policja udziela pomocy postrzelonemu, w tym czasie kibice rzucają w funkcjonariuszy kamieniami i petardami. ZOBACZCIE

Sobota, godz. 23.00:

Knurów - śmierć kibica: Po godz. 22.00 doszło do kolejnych starć z policją, tym razem pod szpitalem, w którym zmarł kibic. Zebrała się tam spora grupa, grubo ponad 100 kibiców. W kierunku policjantów poleciały race i inne przedmioty. Ranni są czterej stróże prawa.

Teraz przed szpitalem jest względny spokój. Policja nadal pilnuje wejścia do lecznicy. Inne policyjne patrole jeżdżą po mieście i pilnują porządku w Knurowie.

Tymczasem na portalach społecznościowych pojawiają się głosy, jakoby kibice umawiali się przed knurowską komendą policji.

Wcześniej pisaliśmy:

Zadyma na meczu Concordia - Ruch Radzionków: Po 30 minutach meczu, na trybunach wybuchły zamieszki. Na boisko poleciały niebezpieczne przedmioty. Mecz został przerwany w 37 minucie. Wtedy na murawę wtargnęli kibice Concordii (około 40-50 osób), którzy próbowali się przedostać do sektora gości. To miało sprowokować sympatyków Ruchu Radzionków.

Policja wkroczyła do akcji. Kibice z Knurowa rzucali w policjantów, czym się dało. W końcu funkcjonariusze posłużyli się bronią gładkolufową z gumowymi pociskami niepenetrującymi. Najpierw były strzały ostrzegawcze.

- To ostudziło zapał kibiców. Rozeszli się - informuje podinspektor Andrzej Gąska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Na murawie został jednak jeden mężczyzna. 27-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł - dodaje.

Czy zginął od gumowej kuli?

- To wykaże sekcja zwłok. Nie wykluczamy jednak takiej możliwości. Kula mogła bowiem nieszczęśliwie zranić kibica - zaznacza policjant.

Wszystko było nie tak jak być powinno. Miało być święto, jest tragedia. Przy stanie meczu 1:4 (prowadzenie Radzionkowa)...

Posted by Concordia Knurów - Klub Sportowy on 2 maja 2015

Kibic postrzelony z broni gładkolufowej na meczu Concordia Knurów vs Ruch Radzionków.Policja nie udziela pomocy rannemu- pomagają inni kibice !

Posted by Świat Kibola on 2 maja 2015


*Gran Turismo Slovakia 2015. Najdroższe samochody świata w Katowicach ZDJĘCIA
*Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
*Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

ZIELA, WS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.