Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Adrian Stelmaszyk

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

Adrian Stelmaszyk

Liderem listy KO w wyborach do sejmiku w okręgu toruńsko-chełmińskim jest oczywiście marszałek Piotr Całbecki.

Liderami list KO, czyli połączonych sił Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w wyborach do sejmiku województwa są: w okręgu nr 1 - Zbigniew Ostrowski, w okręgu nr 2 - Jarosław Katulski, w okręgu nr 3 - Kamil Heyka, w okręgu nr 4 - Piotr Całbecki, w okręgu 5 - Elżbieta Piniewska, w okręgu 6 - Sławomir Kopyść. Oni, a także inni kandydaci koalicji zostali zaprezentowani w sobotę przed Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.

W każdym z sześciu okręgów można wystawić maksymalnie siedmiu kandydatów. KO ma ich dokładnie 42. Są to przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze, osoby związane z kulturą, prawnicy, rolnicy, emeryci, osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dziennikarz i studenci.

W okręgu nr 4 obejmującym Toruń, powiaty toruński i chełmiński za marszałkiem Całbeckim znaleźli się w kolejności: lider Nowoczesnej w Toruniu Jacek Warczygłowa; lekarz i radny sejmiku ostatnich trzech kadencji Leszek Pluciński; pedagog i radna sejmiku ostatniej kadencji Katarzyna Lubańska; reprezentantka rodziców osób z niepełno-sprawnościami Aneta Rzepka; emerytowana nauczycielka i członkini Powiatowej Rady Senioralnej Grażyna Kasprowicz; przedsiębiorca od wielu lat związany z żużlem jako menedżer oraz radny sejmiku ostatniej kadencji Jacek Gajewski.

W swoim programie KO stawia na współpracę ze wszystkimi organami samorządu, rozbudowę infrastruktury drogowej, rozwój rynku pracy, zrównoważone wykorzystanie funduszy unijnych. Najważniejszym punktem jest stworzenie udzielającego preferencyjnych kredytów Regionalnego Banku Inwestycyjnego. Ma on wspierać rozwój gospodarki, przedsiębiorców i samorządów.

Te wybory są naprawdę ważne. Po pierwsze, jest do dokończenia wiele spraw, które obecnie realizujemy w samorządzie województwa. Po drugie, w przyszłym roku intensywnie będzie trzeba zająć się negocjacjami kolejnego wsparcia unijnego, które zapewni rozwój regionu po 2020 roku. Zrobimy wszystko, aby uzyskać jak największe poparcie i aby dzięki współpracy i partnerstwu działać na rzecz rozwoju województwa - zapewniał marszałek Całbecki.

Adrian Stelmaszyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.