Janusz Milanowski

Kobieta żyje pieszczotą, czyli krótka i ekscytująca historia wibratora

Kadr z filmu „Histeria. Romantyczna historia wibratora“. Doktor Mortimer Granville (Hugh Dancy) zanim jego przyjaciel wynalazł elektryczny wibrator, Fot. archiwum Kadr z filmu „Histeria. Romantyczna historia wibratora“. Doktor Mortimer Granville (Hugh Dancy) zanim jego przyjaciel wynalazł elektryczny wibrator, zdążył tak przesilić nadgarstek, że nie był w stanie pracować i znalazł się na bruku.
Janusz Milanowski

Gdyby nie filmy porno z lat 20. to proste, niewinne urządzenie leżałoby w każdej łazience obok lokówek i szczoteczki do zębów. Nazywa się dildo - od włoskiego diletto, czyli... przyjemność.

Jego historia to także historia kobiecej seksualności; seksualności nie będącej niczym innym niż tylko samotnością. Wiadomo, że w starożytności stworzyli go mężczyźni, ale bynajmniej nie powodowani troską o jakość kobiecych doznań, bo kobieta była wówczas istotą bez własnej seksualności.

Pani Kwaśna Landrynka (nie chce wystąpić pod nazwiskiem), badaczka erotyki w kulturze, twierdzi że „współcześnie wciąż myśli się o wibratorze jako oznace zepsucia obyczajów”. - Ludziom się wydaje, że powstał kilkanaście lat temu i teraz szturmem zdobywa rynek - mówi pani Kwaśna.

Pani Kwaśna Landrynka (nie chce wystąpić pod nazwiskiem), badaczka erotyki w kulturze, twierdzi  że „współcześnie wciąż myśli się o wibratorze jako oznace zepsucia obyczajów”.  - Ludziom się wydaje, że powstał kilkanaście lat temu i teraz szturmem zdobywa rynek - mówi pani Kwaśna.

Więcej o tym  czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Milanowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.