KOD w stolicach regionu weźmie w obronę media publiczne

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jarosław Miłkowski

KOD w stolicach regionu weźmie w obronę media publiczne

Jarosław Miłkowski

W sobotę o 14.00 w Gorzowie obok katedry oraz w Zielonej Górze na rynku Komitet Obrony Demokracji organizuje manifestacje.

- To będą demonstracje solidarnościowe. Motywem przewodnim będzie sprawa zawłaszczenia mediów publicznych. Solidaryzujemy się z ich dziennikarzami. Oni teraz nie znają swojego losu. Z drugiej strony grozi nam zamiana mediów publicznych na tubę propagandową rządu - mówi Robert Krzych z Międzyrzecza. Kilka lat temu ujawnił on nieprawidłowości w międzyrzeckim ratuszu, co skończyło się tym, że były już burmistrz Tadeusz Dubicki wciąż mierzy się z prokuratorskimi zarzutami. Dziś Krzych przedstawia się jako „człowiek pełen obaw o to, dokąd zmierza Polska”.


KOD-owcy starają się unikać upartyjnienia

Ilu demonstrujących spodziewają się organizatorzy? - Trudno powiedzieć, ile będzie osób. Ostatnio, jak była demonstracja w grudniu w Zielonej Górze, spodziewaliśmy się 100 osób, a było ich, wedle różnych szacunków, od 300 do 600. Teraz w Gorzowie spodziewamy się 200-300 osób - mówił nam w czwartek Krzych. Dodaje, że KOD-owcy starają się unikać upartyjnienia. - Jeżeli przychodzą do nas politycy, to robią to jako obywatele. Gdy chcą zabrać głos, nie odmawiamy - zaznacza Krzych. - Jeżeli premier rządu mówi, że protestujemy w obronie jakichś przywilejów, a tymi „przywilejami” są wolność, demokracja, to ten kraj nie jest zdrowy. Dobrze chociaż, że jeszcze pozwalają nam protestować - dodaje Bartosz Karpiński, bezrobotny budowlaniec z Gorzowa.

Podobne protesty KOD-u odbędą się w wielu innych miastach w Polsce.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.