Kogo zobaczymy na Woodstocku

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak/express ilustrowany/polska press
oprac. (zeb)

Kogo zobaczymy na Woodstocku

oprac. (zeb)

W Akademii Sztuk Przepięknych Janina Ochojska opowie o Polskiej Akcji Humanitarnej. Będziemy mogli się spotkać z Jerzym i Maciejem Stuhrem.

Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcja Humanitarna, miała być gościem Akademii Sztuk Przepięknych już w ubiegłym roku. Ze względu na problemy zdrowotne na Przystanek Woodstock ostatecznie nie dotarła. Ochojska przez 20 lat stworzyła zespół fachowców wyszkolonych do pomagania w najbardziej efektywny i skuteczny sposób. PAH działa m.in. na Ukrainie, gdzie objęła pomocą 3 tys. osób, a także w Syrii, gdzie od 2013 r. prowadzi stałą misję.

Pewne jest też to, że gościem Akademii Sztuk Przepięknych będzie Maciej Stuhr, aktor z talentem kabaretowym. Zasłynął z ról komediowych w obrazach „Fuks”, „Chłopaki nie płaczą”, „Testosteron”. Dwukrotnie był nominowany do nagrody „Orzeł” za role w filmach „Przedwiośnie” i „33 sceny z życia”. Za ten ostatni film otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Grał też w „Obławie” i „Pokłosiu”. Aktor chętnie udziela głosu postaciom w filmach animowanych, otrzymał tytuł „osobowości telewizyjnej”, jest też cenionym konferansjerem. Wood¬stock, który będzie w połowie lipca, w akademii będzie gościł Jerzy Stuhr. Grał u Kieślowskiego, Wajdy, Holland, Machul¬skiego i Zanussiego. Jest twórcą nagrodzonych filmów: „Spis cudzołożnic”, „Historie miłosne”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Duże Zwierzę”, „Pogoda na jutro”, „Korowód”. Od dwóch lat Jerzy Stuhr jest także twarzą Kampanii „Rak wolny od bólu”.

Gościem Akademii Sztuk Przepięknych będzie Karolina Korwin Piotrowska - dziennikarka telewizyjna i radiowa. W błyskotliwy i często uszczypliwi sposób komentuje życie publiczne celebrytów.
Na Woodstocku, który w tym roku będzie 14-16 lipca, zagra zespół Kensington z Holandii, amerykańskie: Daybreak Embrace i Dilated Peoples czy polski Oberschlesien. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na gazetalubus¬ka.pl/woodstock

oprac. (zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.