Szymon Kamczyk

Koks ze Śląska trafia do Indii

Przedstawiciel indyjskiej spółki Essar Steel i Daniel Ozon z JSW podczas podpisania porozumienia. Przedstawiciel indyjskiej spółki Essar Steel i Daniel Ozon z JSW podczas podpisania porozumienia.
Szymon Kamczyk

Jastrzębska Spółka Węglowa zasila w koks indyjskie firmy stalowe. Teraz Hindusi chcą również wiedzy i doświadczenia śląskich specjalistów.

Przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podpisali w minionym tygodniu porozumienie z indyjskimi firmami Jindal Steel and Power Limited i Essar Steel. Choć indyjskie firmy kupują już śląski koks, teraz chcą poszerzyć współpracę związaną z wiedzą i innowacjami w przemyśle wydobywczym.

Koks z JSW trafia przez pośredników do Indii już od 2009 roku. Materiał służy do produkcji stali. Teraz, po podpisaniu listu intencyjnego z hutami Essar Steel w Indiach, JSW zapewniła sobie sprzedaż tego paliwa na rynku azjatyckim nawet do 2030 roku! Obecność na rynku indyjskim pozwala na zabezpieczenie przed wahaniami koniunktury na rynku europejskim, gdzie wykorzystanie całkowitych mocy produkcyjnych wielkich pieców pozostaje na poziomie ok. 70 - 75 proc.

Umowa wpisuje się w powstającą długofalową strategię JSW. Ma ona zapewnić spółce zdolność do funkcjonowania na niestabilnym rynku węgla i koksu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.