Kolędy dzieci na płycie Dziennika Zachodniego [SŁUCHAJCIE I ŚPIEWAJCIE]

Czytaj dalej
Ola Szatan

Kolędy dzieci na płycie Dziennika Zachodniego [SŁUCHAJCIE I ŚPIEWAJCIE]

Ola Szatan

Oj, maluśki, maluśki „DZieci Śpiewają Kolędy 2015” to nasz specjalny projekt, którego efektem była płyta z kolędami dołączona kilka dni temu do „Dziennika Zachodniego”.

Nagraliśmy płytę z kolędami! Do udziału w akcji zaprosiliśmy śpiewające dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Na specjalny casting, który odbył się w połowie października przyjechało ponad 70 uczestników. Z całego regionu. Spośród nich wybrano 27 uzdolnnionych wokalistów. 25 dziewczynek i 2 chłopaków. Przed nimi była kilka tygodni pracy.

Najpierw odbyły się warsztaty wokalne w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej pod okiem profesjonalistów: Agnieszki Zawieruchy oraz Dariusza Szwedy.

To oni raz jeszcze przysłuchali się całej grupie, rozdzielili między dzieci poszczegółne partie wokalne. Kilka prób wystarczyło, by młodzi wokaliści mogli przejść do kolejnego etapu wtajemniczenia: czyli realizacji nagrań w MAQ Records.

To popularne studio nagraniowe, w którym nagrywało już sporo rodzimych artystów. Na sesję nagrań płyty „DZieci Śpiewają Kolędy 2015” przeznaczono parę dni. Nad wszystkim czuwał Maciej Stach, realizator dźwięku. Pierwszy publiczny występ naszej gromadki odbył się 12 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach.

I to nie jest jeszcze koniec...

Posłuchacie kilku kolęd

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kliknij w ten link

W3Schools

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.