Kolej do Pyrzowic: Kolejne opóźnienie. Chyba nigdy nie pojedziemy koleją na lotnisko

Czytaj dalej
Fot. ARC
Tomasz Klyta

Kolej do Pyrzowic: Kolejne opóźnienie. Chyba nigdy nie pojedziemy koleją na lotnisko

Tomasz Klyta

PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowała o rozwiązaniu umowy na wykonanie dokumentacji przedprojektowej, dotyczącej rewitalizacji nieczynnej linii 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie. Inwestycja umożliwiłaby szybkie połączenie kolejowe z Katowic do lotniska w Pyrzowicach. Tymczasem notuje kolejne już opóźnienie.

Historia lubi się powtarzać... niestety i szybą kolej do Pyrzowic znowu musimy odłożyć w czasie. PKP PLK poinformowała o zerwaniu umowy z polsko - hiszpańskim konsorcjum, które miało opracować dokumentację przedprojektową linii nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie, zapewniającej jednocześnie połączenie kolejowe z lotniskiem w Pyrzowicach.

"Przekazywana przez wykonawcę dokumentacja zawierała liczne wady uniemożliwiające dokonania ich ostatecznego odbioru. Pomimo wielu wezwań do podjęcia działań naprawczych i wsparcia udzielanego przez PLK, firma nie realizowała kontraktu zgodnie z harmonogramem. Zarządca infrastruktury, biorąc pod uwagę brak aktywności wykonawcy i jakość przekładanych dokumentów, stwierdził wysokie ryzyko przekroczenia terminu oraz zrealizowania umowy w sposób niezgodny z wymaganiami." - czytamy w komunikacie prasowym.

Umowa pomiędzy PKP PLK a konsorcjum firm: KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz KV Consultores de Ingenieria proyectos y obras S.L z siedzibą w Madrycie została zawarta pod koniec 2014 roku i opiewała na sumę 1,2 mln zł.

PKP PLK zapowiedziało kontynuację prac zmierzające do opracowania pełnej dokumentacji projektu oraz ogłoszenia przetargu na realizację robót budowlanych. Na razie nie są znane terminy ogłoszenia przetargów.

*Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
*Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
*Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

Tomasz Klyta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.