Kolejne dzieci nauczą się jazdy po drogach

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszynski
Mateusz Mazur

Kolejne dzieci nauczą się jazdy po drogach

Mateusz Mazur

Jeszcze w tym miesiącu na osiedlu Tatrzańskim powstanie miasteczko ruchu drogowego. To trzecie tego typu miejsce w Bydgoszczy.

Podobne miasteczka funkcjonują już w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku oraz nad Balatonem. Wybudowano tam mini jezdnie, na które naniesiono oznakowanie poziome. Obok poustawiano też znaki pionowe oraz sygnalizacje świetlne. Całość wypełniła zieleń i elementy małej architektury.

W Myślęcinku co roku z tego miejsca korzystają setki dzieci, które tym samym uczą się przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowego poruszania się po ulicach i ścieżkach rowerowych. Gdy tylko pogoda na to pozwala a za oknami temperatura wzrasta najmłodsi wsiadają na rowery i pod czujnym okiem rodziców i opiekunów szkolą prawidłową jazdę na rowerze.

Mieszkańcy Fordonu również zaplanowali budowę takiego miasteczka dla dzieci i zdecydowali, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie takowe na osiedlu Tatrzańskim. Obiekt będzie się mieścił w pobliżu Orlika przy ulicy Jarużyńskiej.

Jak informuje bydgoski ratusz w nowym miasteczku zaplanowano między innymi ronda, skrzyżowania równorzędne, przejazd kolejowy, jednostronne i obustronne zwężenia jezdni oraz tzw. ósemkę. Na miejscu wykonano już asfaltowe ścieżki. Obecnie cały teren wypełniany jest zielenią. Miasteczko ma zostać oficjalnie otwarte na przełomie kwietnia i maja.

Koszt wybudowania miasteczka ruchu drogowego na osiedlu Tatrzańskim to 50 tysięcy złotych.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.