Janusz Strzelczyk

Kolejne dziecko dzięki in vitro w Częstochowie urodziło się w styczniu 2019

Dzieci urodzone dzięki programowi in vitro dostają wózki od jednej z częstochowskich firm Fot. arc Dzieci urodzone dzięki programowi in vitro dostają wózki od jednej z częstochowskich firm
Janusz Strzelczyk

W styczniu 2019 urodził się kolejny częstochowianin, pierwszy w tym roku, który przyszedł na świat w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro.

Od 2012 roku, czyli od początku częstochowskiego programu in vitro, na świat przyszło 20 dziewczynek i 19 chłopców - w tym cztery pary bliźniąt.

- W 2019 roku oczekujemy na kolejną siódemkę dzieci - mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie . - W budżecie miasta na 2019 rok jest zapisanych 153 tysiące złotych na in vitro. Ale kwota ta może zostać podwyższona, decyzją prezydenta Częstochowy, jak to było w poprzednich dwóch latach, gdy okaże się, że więcej jest niż zakładano, par, które chcą skorzysta z programu.

W kwocie 153 tys. zł, 150 tys. zł to pieniądze na same zabiegi, a 3 tys. zł jest przeznaczone na materiały informacyjne.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.