Kolejni zatrzymani w aferze korupcyjnej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. arc
KAG

Kolejni zatrzymani w aferze korupcyjnej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach

KAG

W poniedziałek, 27 marca, zatrzymano kolejne trzy osoby oskarżone o przestępstwa korupcyjne, do których dochodziło w spółce Tauron Ciepło z siedzibą w Katowicach. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratora Okręgowa w Katowicach.

Wiesław K., Daniel B. oraz Piotr M. to przedsiębiorcy ze Śląska, którzy wykonywali prace budowlane i modernizacyjne na rzecz spółki Tauron Ciepło w Katowicach. Mężczyźni zostali wczoraj zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Usłyszeli już też zarzuty i zostali przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych.

Wiesław K. podejrzany jest o dwukrotne wręczenie podejrzanej Bożenie K. zatrudnionej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach korzyści majątkowych w wysokości 12 tysięcy złotych i 43 tysięcy 500 złotych.
Daniel B. podejrzany jest o wręczanie podejrzanej Bożenie K. zatrudnionej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach korzyści majątkowych w łącznej wysokości 5 tysięcy złotych. Popełnienie takiego samego przestępstwa prokurator zarzucił również podejrzanemu Piotrowi M.

Jak informuje prokuratura wszystkie korzyści majątkowe zostały wręczone w zamian za nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ciążących na osobie przyjmującej korzyści. Związane były one z czynami nieuczciwej konkurencji i działaniami sprzecznymi z dobrymi obyczajami. W zamian za te korzyści osoba je przyjmująca dopuszczała się niedopuszczalnych czynności preferencyjnych oraz działań mogących wyrządzić szkodę majątkową podmiotowi udzielającemu zlecenia. Podejrzanym zarzucono popełnienie przestępstw z art. 229 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 296a par. 2 kodeksu karnego. Grodzi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – dozór Policji i poręczenia majątkowe w kwotach 10 i 15 tysięcy złotych.

Wcześniej prokuratorskie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 21 osób. Jednej z nich prokurator zarzucił popełnienie łącznie 37 przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych. Pozostałe osoby podejrzane są o wręczanie łapówek.
Prokuratura podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

KAG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.