Kolejny etap osiedla „Na Strzeszynie”

Czytaj dalej
Na Strzeszynie

Kolejny etap osiedla „Na Strzeszynie”

Na Strzeszynie

Po sukcesie, jakim okazał się nabór na pierwszą odsłonę programu „Najem z dojściem do własności” Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje kolejne etapy inwestycji zlokalizowanej na Strzeszynie.

Program realizowany przez poznańską spółkę cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podczas prowadzonego w marcu i kwietniu 2017 roku naboru do PTBS wpłynęło ok. 700 wniosków, a kolejka chcących złożyć dokumenty pierwszego dnia naboru ustawiła się już w środku nocy. W tym roku inwestor rozpocznie budowę kolejnych mieszkań.

Dla kogo oferta PTBS?

Nowe osiedle Poznańskiego TBS to propozycja dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w Poznaniu. Realizowane jest w niewątpliwie urokliwej dzielnicy – Strzeszynie – w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Program skierowany jest do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem, jednak ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mają trudność z pozyskaniem mieszkania na wolnym rynku. Opiera się o wpłatę partycypacji w wysokości 30% kosztów budowy mieszkania i spłacanie pozostałej części w ramach czynszu najmu. Mieszkanie można wykupić w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu, spłacając wówczas pozostałą część wartości mieszkania wraz z udziałem w gruncie. Po podpisaniu stosownej umowy najemca staje się właścicielem lokalu z pełnym tytułem prawnym do niego.

Pełna infrastruktura

W ramach osiedla powstają również mieszkania na wynajem w klasycznym systemie TBS (nabór na te lokale został również przeprowadzony w roku ubiegłym) oraz mieszkania chronione i wspomagane (dedykowane m.in. seniorom). Całość inwestycji składa się z czterokondygnacyjnych budynków z windami i przestronnymi balkonami, w których przewidziano również wózkarnie. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową.

Na osiedlu powstają nie tylko lokale mieszkalne. W pierwszym etapie realizowane są lokale usługowe zlokalizowane od ulicy Literackiej. Wraz z nimi powstaje przestrzeń, w której działać będzie przedszkole i żłobek dla najmłodszych mieszkańców Strzeszyna.

Inwestor realizuje osiedle etapami. W pierwszym powstaje 288 mieszkań w programie dochodzenia do własności i 69 w systemie TBS. W kolejnych, zaplanowanych na lata 2018 – 2021, powstanie ok. 700 mieszkań w programie „Najem z dojściem do własności”. Docelowo inwestor na Strzeszynie planuje budowę blisko 1100 mieszkań. Więcej na stronie www.ptbs.pl w zakładce Najem z dojściem do własności oraz w Biurze Obsługi Klienta.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Biuro Obsługi Klienta

ul. Konfederacka 4

60-281 Poznań

tel. 61 850 83 35/37/47

Na Strzeszynie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.