Kolejny, mały krok do domu

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agnieszka Nawrocka [email protected]

Kolejny, mały krok do domu

Agnieszka Nawrocka [email protected]

Plany budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogilnie nadal są aktualne. Na razie gmina „przygląda się” domom w okolicy.

Gmina Mogilno nie prowadzi żadnej placówki dla osób niepełnosprawnych czy starszych. O takie miejsce od lat postulują mieszkańcy. A burmistrz Leszek Duszyński zapewnia, że w gminie powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Niedawno włodarz oraz kilkoro radnych i Justyna Maciejewska, szefowa WTZ Radosne Serca w Bielicach odwiedzili Gniewkowo. Tu od ubiegłego roku działa dom samopomocy.

- To, że przygotowujemy się do budowy, to nie jest tajemnica. Podglądamy takie inwestycje - mówi Leszek Duszyński. Burmistrz mówi, że dom w Gniewkowie to jedna z nowszych takich inwestycji w regionie.

Miała ciekawą formę finansowania, jak mówi burmistrz, bo jest to 100 procent dotacji z urzędu wojewódzkiego.

- To nowy budynek, koszt ponad 2 miliony złotych. Gmina dostała także dofinansowanie z PFRON na samochód. Taka wizyta była nieodzowna, aby podjąć dalsze kroki - mówi Leszek Duszyński.

Przypomnijmy, że od ponad roku władze gminy zapewniają, że szukają miejsca na stworzenie domu środowiskowego.

Jako możliwe miejsce wskazywano między innymi teren naprzeciwko dworca autobusowego w Mogilnie. Wskazywano także tereny poza miastem. Żadne decyzje nie zapadły, jednak budowę Środowiskowego Domu Samopomocy wpisano, jako jedną z inwestycji w Strategii Rozwoju Gminy na kolejne 10 lat.

Agnieszka Nawrocka [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.